Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه آمریکا از دولت های ضعیف منطقه مثل ترکیه، ارمنستان و آذربایجان استفاده می کند تا به اهداف خود برسد، گفت: ایران باوجود رتبه اول در روابط بین همسایگان و توجه به حسن هم جواری اما در امنیت خود مماشات نخواهد کرد.

آیت الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلای این شهر با اشاره سالروز هفته نیروی انتظامی و قدردانی از تلاش های مجاهدانه آنان اظهار کرد: در روز اربعین امسال، رهبر انقلاب با دانشجویان به صورت ویدیو کنفرانس دیدار داشته و نکات سودمندی را مطرح کردند.

وی با تأکید بر توجه به مسئله تبیین از نگاه رهبر معظم انقلاب گفت: این مسئله تبیین بود که مردم ایران اسلامی با صلابت در مقابل قدرت های پوشالی دنیا ایستاده اند و آنان را به زانو درآوردند.

امام جمعه رشت با اشاره به فرایند تاریخی مسئله تبیین تصریح کرد: خیلی از حقایق وجود دارد که باید تبیین شود، در قبال این حرکت گمراه کننده ای که به سمت ملّت ایران سرازیر است باید اقدام کرد لذا تأثیرگذاری بر افکار عمومی که یکی از هدف های بزرگ دشمنان ایران و اسلام و انقلاب اسلامی است لازم و ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه مبهم نگه داشتن افکار و رها کردن اذهان مردم و بخصوص جوان ها از برنامه ها و اهداف شوم دشمن است، گفت: حرکت تبیین خنثی کننده توطئه دشمن و نقش بر آب کردن نقشه های آنان است.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اضافه گویی های برخی از سران کشورهای همسایه افزود: این اضافه گویی ها کار آن ها نیست و آن ها در ادامه رفتار شیطانی آمریکا عمل می کنند چراکه آمریکا اراده کرده در آسیای میانه برای خود جای پایی پیدا کند.

فلاحتی با بین اینکه آمریکا از دولت های ضعیف منطقه مثل ترکیه، ارمنستان و آذربایجان استفاده می کند تا به اهداف خود برسد، خاطرنشان کرد: بیش از یک قرن است بین آذربایجان و ارمنستان اختلاف هست و آمریکا فکر کرده با یک توافق نامه حل می شود و می تواند به اهداف شوم خود برسد.

امام جمعه رشت با اشاره به واکنش برخی غرب گرایان نسبت به اعلام موضع امامان جمعه مناطق مرزی گفت: بعضی از نمایندگان ولی فقیه صحبتی می کنند و غرب گرایان داخلی واکنش نشان می دهند اما دنیا بداند که اگرچه صبر ایران مشهود بوده و باوجود رتبه اول در روابط بین همسایگان و توجه به حسن هم جواری اما در امنیت خود مماشات نخواهد کرد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه ۶ میلیون شیعه در آذربایجان در حال زندگی است و تاکنون ایران اراده نکرده تا از این ظرفیت انسانی استفاده کند، افزود: ایران به حفظ مناطق ارضی و دوری از التهاب مردم این سامان می اندیشد و آذربایجان و ترکیه باید این موضوع را بداند.

وی با اشاره به کودتای ایجادشده در ترکیه و آرامش ایجادشده در منطقه به دلیل رشادت های سردار سلیمانی گفت: جمهوری اسلامی از صبر مثال زدنی برخوردار است اما در ایجاد امنیت خود هیچ گونه مماشات نخواهد کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان