Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به خسارت حدود ۲۰ میلیارد تومانی سیلاب به استان به ویژه آستارا، گفت: همه دستگاه ها در حالت آماده باش هستند.

امیر مرادی با اشاره به بارش شدید باران طی دو روز گذشته در استان گیلان، اظهار کرد: در این مدت بر اساس آخرین گزارش ها به صورت میانگین ۲۵۰ میلی متر بارندگی در استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه بیشتر این بارندگی ها در غرب استان گیلان انجام شده است، گفت: شهرستان های آستارا، تالش، رضوانشهر و فومن و ماسال درگیر بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر بودند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان در ادامه با اشاره به آماده باش همه دستگاه های امدادی و خدماتی با توجه به پیش بینی های هواشناسی، افزود: شهرستان آستارا در این مدت بیشترین میزان خسارت و آبگرفتگی را گزارش شده است.

وی به طغیان رودخانه آستارای چای در این شهرستان اشاره و اضافه کرد: همه دستگاه ها را برای مدیریت بحران و کاهش آسیب های ناشی از آبگرفتگی معابر و سیلاب در این شهرستان پای کار آمدند.

مرادی با بیان اینکه با تلاش های انجام شده آب در مناطق درگیر فروکش کرده است، گفت: میزان خسارت ها نیز از سوی کارشناسان در شهرستان های درگیر سیلاب در حال ارزیابی است.

وی ادامه داد: بر اساس برآوردهای اولیه و با توجه به اقدامات صورت گرفته خسارت ها زیاد نبوده و حدود ۲۰ میلیارد تومان میزان خسارت است اما به صورت دقیق بعد از ارزیابی ها اعلام می شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به تماس تلفنی با وزیر کشور و همچنین رئیس سازمان مدیریت بحران، گفت: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور هفته آینده سفری به استان برای بازدید از مناطق آسیب دیده انجام خواهند داد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان