Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با بیان اینکه طی بازرسی های صورت گرفته در ۱۸ ماه گذشته ۵۸ نفر را به دستگاه قضایی و ۱۴۰ نفر به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شدند، گفت: بازرسی گیلان علاوه بر این بیش از ۱۵۰ گزارش هشداری را به دستگاه های اجرایی صادر کرده است.

سیف الله مسرور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم گسترش و تقویت نظارت در سازمان بازرسی اظهار کرد: معتقدیم اگر پیش از بازرسی، نظارت ها تقویت شود مردم کمتر آسیب می بینند و میزان جرائم نیز کاهش پیدا می کند

وی از عضویت مؤثر سازمان بازرسی در حداقل ۱۰ کارگروه استانی خبر داد و افزود: بازرسی، در کمیته های رونق تولید و دیگر کارگروه ها حضور دارد تا کمک کننده تولید، حفظ و پیشگیری از جرائم ناخواسته باشد.

از ۱۶ شرکت و کارخانه طی یک سال اخیر بازرسی به عمل آمده است

مدیرکل سازمان بازرسی کل گیلان از بازرسی ۱۶ شرکت و کارخانه در استان طی یک سال اخیر خبر داد و گفت: از نمونه این بازرسی ها، واحد های تولیدی همچون ایران پوپلین، پایا کلاچ، رشت الکتریک و دیگر شرکت ها بوده که پایداری و حفظ تولید و اشتغال را به دنبال داشته است.

165 مورد بازرسی سرزده در ادارات گیلان

مسرور از بازرسی های سرزده در واحد های تولیدی ازجمله در پیک های کرونایی خبر داد و افزود: از ۱۱ شهرستان در قالب ۳۰ تیم بازرسی از ۱۶۵ دستگاه اجرایی، اداری و عمومی بازدید کاملاً سرزده صورت گرفته و همچنان نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در جریان بازرسی ها بسیاری از مشکلات مرتفع می شود، خاطرنشان کرد: برخی از اشکالات نیز علیرغم نظارت ها وجود دارد و فرایند بازرسی از آن ها آغاز شده است.

مدیرکل سازمان بازرسی کل گیلان با اشاره به برخی از اشکالات در خیران نظارت ها، گفت: بدرفتاری با ارباب رجوع، عدم حضور در محل کار، اطاله در پاسخگویی به استعلامات، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و چندین عنوان دیگر محور نظارت بازرسان در سطح دستگاه های اجرایی و عمومی است.

مسرور از صدور ۱۰۹ گزارش هشداری سازمان بازرسی طی یک سال و نیم اخیر خبر داد و گفت: این گزارش ها پس از اطلاع از تضییع حقوق دولتی و حقوق مردم انجام می شود که در کمترین زمان با هشدار و تذکر سازمان بازرسی همراه است و تا استیفای کامل حقوق، پیگیری ها ادامه دارد.

حدود ۵۰ گزارش هشداری به دستگاه های اجرایی استان در نیم سال ۱۴۰۰ ارسال شده است

وی از صدور بیش از ۵۰ گزارش هشداری به دستگاه های اجرایی و عمومی در استان گیلان طی ۶ ماه اخیر خبر داد و گفت: با تقویت نظارت ها پیش بینی می شود میزان تهیه و صدور گزارش ها در طول امسال نسبت به سال گذشته بیشتر نیز بشود.

مدیرکل سازمان بازرسی کل گیلان با اشاره به عملکرد این دستگاه در برخورد با متخلفان اداری طی یک سال و نیم گذشته، گفت: ۴۱ نفر به مراجع قضایی شامل یک مدیرکل، دو شهردار و دو عضو شورای و ۳۶ تن نیز از کارکنان دولتی بودند.

معرفی ۱۰۸ نفر به هیئت تخلفات اداری در گیلان

مسرور همچنین از معرفی ۱۰۸ نفر به هیئت های اداری تخلفات طی سال گذشته خبر داد و گفت: از این افراد یک تن مدیرکل، ۷ شهردار ادوار، چهار عضو شورا و ۹۶ نفر از کارکنان دولت بوده اند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ برای ۳۳ نفر محکومیت توسط محاکم قضایی قطعی صادرشده، گفت: برای ۲۳۰ نفر نیز توسط هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری رأی صادرشده است.

معرفی 46 نفر کارگزار دولتی به مراجع رسیدگی طی 6 ماه اخیر

مدیرکل سازمان بازرسی کل گیلان با بیان اینکه طی ۶ ماه امسال علیرغم اینکه نیمی از کارکنان درگیر کرونا بودند، بازرسی ها ادامه داشته، گفت: طی ۶ ماه اخیر ۱۴ نفر به مراجع قضایی و همچنین ۳۲ نفر به هیئت های اداری و انتظامی معرفی شده اند که برای ۳۲ نفر در مراجع قضایی و ۹۲ نفر در هیئت اداری تخلفات رأی صادرشده است.

حدود ۶۰ درصد اصلاح امور تهیه شده بازرسی توسط دستگاه ها اجرایی شده است

مسرور یکی دیگر از محورهای کاری بازرسی را اصلاح امور برشمرد و افزود: در سال ۹۹ در راستای اصلاح امور ۴۳۸ مورد پیشنهاد اصلح امور به دستگاه های اجرایی و عمومی صادرشده که حدود ۶۰ درصد آن ها اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه صدور گزارش های هشداری سازمان بازرسی جدی است، گفت: برای اولین بار در کشور یک مدیر ارشد که نسبت به پیشنهاد امور بازرسی توجهی نکرده بود به یک سال انفصال ازخدمت محکوم شد.

بازرسی گیلان میلیاردها تومان سرمایه را به دولت بازگرداند

مدیرکل سازمان بازرسی کل گیلان همچنین، لغو واگذاری ۷۵ مورد معدن در استان گیلان به مبلغ از ۱۷۸ میلیارد تومان، ابطال ۴۰ پروانه بهره برداری معدن، آزادسازی ۳۴ هزار و ۸۷۸ مترمربع به ارزش ۵۲ میلیارد تومان از چنگال متجاوزین، برگرداندن ۱۰ هکتار از اراضی در اختیار دستگاه ها به ارزش ۲۹۵ میلیارد تومان در شهر آستارا و پیگیری برای تأمین ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تقویت و اصلاح شبکه آب و آبیاری را از پیکر اقدامات اثربخش در فصل زراعی گذشته توسط بازرسی کل استان گیلان دانست.

مسرور در پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص کمبود آرد در گیلان که به اذعان مدیرکل صمت در پی ترک فعل ها بوده، خاطرنشان کرد: مسئول مستقیم آرد صمت است و گزارش های زیادی در استان ازجمله آستارا بوده و رسیدگی شده و همچنان نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه موضع نان و همچنین توزیع خارج از شبکه آرد نیازمند حضور جدی تر بازرسی است، گفت: تفاوت قیمت در آرد یارانه ای و آزاد زیاد است و لازم است گزارش های هشداری به صمت در این راستا تهیه و ارسال شود.

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با اشاره به تضییع حقوق جامعه کارگری در ادارات دولتی، افزود: در این رابطه مشکل اساسی وجود دارد و خوشبختانه مجلس شورای اسلامی نیز دنبال راهکارهایی است تا این نوع مشاغل را در بخش های دولتی ساماندهی کند.

مسرور در پاسخ به سؤال مشترک خبرنگار فارس و همچنین دیگر خبرنگاران حاضر مبنی بر ناکافی بودن نظارت ها توسط ناظران اداره کار در شرکت های خصوصی ازجمله ایران برک، گفت: اداره کار باید نظارت بیشتری داشته باشد تا نظارت ها در شرکت های خصوصی بیشتر شود تا خدای نکرده حقوق کارگران تضییع نشود.

بازرسی به جدیت در ایران برک ورود می کند

وی از ورود سازمان بازرسی در صورت تأمین نشدن حقوق کارگران در ایران برک تأکید کرد و افزود: ایران برک و شرکت های مشابه چوب خصوصی سازی های ناسالم را می خورند و اکنون یک شرکت ورشکسته است و لازم است سازمان بازرسی به صورت جدی جهت پیشگیری از آشفتگی های بیشتر ورود کند.

به اقاله رشت الکتریک راضی نیستیم

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان به تلاش های سه ساله در جهت تعیین تکلیف مالکیت رشت الکتریک نیز اشاره کرد و گفت: مالکیت رشت الکتریک اقاله شده اما توقع ما و مردم تنها اقاله نیست بلکه باید شرکتی با ظرفیت اشتغال و تولید قابل توجه به گیلان برگردد.

پسماند و رودخانه های گیلان بی متمولی اند

مسرور همچنین در پاسخ به دیگر سؤال خبرنگار فارس مبنی بر بی متولی بودن رودخانه ها و مدیریت پسماند در گیلان، گفت: موضوع پسماند و رودخانه های آلوده متأسفانه داغ بزرگی بر دل استان گیلان است و علیرغم اینکه چالش و مشکل ملی است کسی مسؤولیت ساماندهی آن ها را بر عهده نمی گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان