Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : سازمان بنادر از آمادگی بنادر استان گیلان جهت پذیرش کشتی های رو-رو و کانتینرهای یخچالی با تخفیف ۸۰ درصد خبر داد.

به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، اولویت پهلودهی کشتی های رو-رو بدون انتظار نوبت به اسکله ها، تخفیف ۸۰ درصدی حقوق و عوارض بندری بر کشتی های رو-رو، تخفیف ۶۰ درصدی هزینه باربری و معافیت انبارداری کامیون ها از جمله حمایت ها و مشوق های اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان است.

در حال حاضر میزان ظرفیت کشتی های رو-رو حداکثر ۳۵ دستگاه تریلی و یا ۸۰ دستگاه سواری در هر سفر است.

مدت سفر این کشتی از مجتمع بندری انزلی به مقاصد بنادر کوریک و آکتائو قزاقستان به مدت ۴۸ ساعت و به بنادر آستاراخان در روسیه و باکو در آذربایجان به ترتیب به مدت ۴ روز و ۲۰ ساعت است.

اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با توجه به تأمین زیر ساخت های لازم در جهت تخلیه و بارگیری و نگهداری کانتینرهای یخچالی، آمادگی کامل در جهت پذیرش کانتینرهای یخچالی به مقصد کشورهای حاشیه دریای خزر را دارد و در این خصوص نیز علاوه بر اولویت پهلوگیری کشتی های کانتینری بدون انتظار نوبت، به میزان ۲۵ در عوارض و هزینه های توقف شناور حامل کانتینر و یا کانتینرهای یخچالی، تخفیف اعطا کرده است.

همچنین در راستای رونق و توسعه تجارت کانتینرهای یخچالی در بنادر گیلان، سازمان بنادر و دریانوردی اقدام به ایجاد مشوق ها و اعطای تخفیفات به میزان ۴۵ درصد هزینه THC بر کانتینرهای یخچالی و همچنین ۴۸ درصد تخفیف در حقوق و عوارض مترتب بر کشتی و ۹ تخفیف در هزینه انبارداری کرده که این تخفیفات تأثیر بسزایی در جلوگیری از تحمیل هزینه های مضاعف به ذی نفعان و کاهش قیمت تمام شده دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان