Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : ارسلان زارع صبح امروز در جلسه کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد مؤثر و فوری با تخلفات ساخت وساز و تغییر کاربری غیرمجاز گیلان در سالن الغدیر استانداری با تأکید بر اینکه هرگونه برنامه ریزی مستلزم اطلاعات جامع و دقیق است، اظهار کرد: به روزرسانی داده های ساخت وسازهای غیرمجاز برای برخورد قانونی و صدور رأی نسبت به ساخت وسازهای غیرمجاز و همچنین اجرای آن ضروری است.

وی به ارزش والای توجه به زمان خصوصاً در امور اداری مرتبط با مردم اشاره و تسریع رسیدگی به پرونده ها در کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ۹۹ اشاره کرد و گفت: با توسعه و تقویت دولت الکترونیک از ابهام، شائبه و سوءاستفاده در رسیدگی پرونده ها پیشگیری می شود و هرگونه دخل و تصرف به حداقل می رسد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اتصال برخی از بخشداری ها به سامانه کمیسیون ماده ۹۹ ساخت وسازهای غیرمجاز روستایی و لزوم تسریع در این روند برای دیگر مناطق، افزود: در راستای افزایش دقت نظر و تسریع در روند رسیدگی ها از ظرفیت کانون کارشناسان دادگستری استفاده می شود.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی شهرداران و دهیاران در جهت اشراف بیشتر به ضوابط و مقررات حوزه ساخت وسازها و پیشگیری از وقوع تخلفات بیان کرد: هدف این کارگروه رسیدگی و پیگیری فوری و برخورد قاطع با تخلفات ساخت وساز است که انتظار می رود از همه ابزارها به موازات یکدیگر استفاده شود.

استاندار گیلان همچنین بر ضرورت حضور فعالانه پلیس ساختمان در مناطق شهری و پرهیز از هرگونه اغماض در کمیسیون های ماده ۱۰۰ و نیز دقت نظر و هوشیاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستا بر ساخت وسازهای غیرمجاز روستایی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد از اراضی موجود در گیلان در حوزه وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو و سازمان محیط زیست قرار دارند، گفت: صیانت از حریم راه های استان بر عهده مجموعه راهداری و حمل ونقل جاده ای است که باید ضمن پایش و رصد دقیق در مناطقی که تعدی شده در راستای حراست از اموال، انفال و بیت المال، برخورد قانونی شود.

در این جلسه گزارش اقدامات صورت گرفته در راستای پیشگیری و مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز در شهرستان های رشت، بندرانزلی و لاهیجان توسط فرمانداران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل منابع طبیعی گیلان ارائه شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان