Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان بر رعایت دقیق توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از شکل گیری موج جدید بیماری تأکید کرد و جلب مشارکت همه مردم در مقابله با کرونا با رویکردهای اقناعی را موضوعی با اهمیت خواند و گفت: هرچند در انجام واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان در گیلان، حدود ۱۲ درصد از متوسط کشوری فراتر هستیم اما باید به نقطه اطمینان برسیم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع ظهر امروز (شنبه) در یکصد و سومین جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با تبریک سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) ، به آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی استان اشاره و بیان کرد: همانند هفته قبل، دو شهرستان آبی شامل املش و رضوانشهر و مابقی شهرستان ها در شرایط زرد کرونایی هستند.

وی با اشاره به روند مطلوب واکسیناسیون در گیلان و لزوم شتاب بخشی در شهرستان هایی که از میانگین استانی کمتر هستند، خاطرنشان کرد: باتوجه به اولویت واکسیناسیون دانش آموزان بالاتر از ۱۲ سال و دانشجویان برای بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی، امیدواریم به میزان صد درصدی برسیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت اهتمام رئیسان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و مدیران آموزش و پرورش برای تسریع در امر واکسیناسیون با بهره گیری از بسترهای موجود افزود: اگرچه در این خصوص حدود ۱۲ درصد از متوسط کشوری فراتر هستیم اما باید به نقطه اطمینان برسیم.

وی بر لزوم تلاش برای رسیدن به میزان پوشش ۹۰ درصدی تزریق دُز اول واکسن به گیلانیان و تسریع در دُز دوم تأکید و تصریح کرد: واکسن به اندازه کافی دراختیار مراکز بهداشت قرار گرفته و بالغ بر ۹۰۰ خانه بهداشت آماده شتاب بخشی به واکسیناسیون هستند.

استاندار گیلان با تأکید بر برنامه ریزی مؤثر توسط فرمانداران و بخشداران برای روند واکسیناسیون در شهرستان ها گفت: ۸۴۲ تیم ثابت و ۶۲ تیم سیار ، آماده گسترش فعالیت هستند تا آن دسته از افرادی که موفق به تزریق واکسن نشده اند، از این طریق ایمن شوند.

وی تشدید فعالیت بسیجیان در قالب طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برای توسعه واکسیناسیون را مورد تأکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد که با اقدامات اقناعی و تولید محتواهای رسانه ای، شاهد همکاری خوب مردم گیلان و رسیدن به بالاترین سطح در تزریق واکسن به عنوان نخستین استان باشیم.

دکتر زارع رعایت توصیه های بهداشتی کارشناسان در کنار واکسیناسیون از جمله استفاده از ماسک، مراعات اصول بهداشت فردی و خودداری از شکل گیری یا حضور در تجمعات و دورهمی ها را یادآور شد و گفت: با عادی انگاری و سبک شمردن کرونا، احتمال بروز و گسترش موج های بعدی بیماری دور از ذهن نیست.

وی با اشاره به بازدید هفته گذشته خود از برخی مراکز تزریق واکسن کرونا و استقبال خوب مردم به ویژه دانشجویان و دانش آموزان اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری خوب سپاه، هلال احمر، هیأت های امنای مساجد، مراکز دولتی و مدارس نظم خوبی در فرآیند واکسیناسیون را شاهد بودیم که استمرار این روند مورد انتظار است.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین لزوم تشویق و ترغیب تمامی اصناف برای تزریق واکسن توسط اتحادیه ها و تسهیل فرآیند واکسیناسیون آنان را مورد تأکید قرار داد.

وی از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برای استمهال پرداخت تسهیلات فعالان بخش گردشگری تا پایان سال جاری و نیز افزایش مهلت پرداخت مالیات ها تا پایان آذرماه خبر داد.

وی همچنین حمله تروریستی کوردلان تکفیری به مسجد فاطمیه قندهار که موجب شهادت و جراحت جمع کثیری از شرکت کنندگان در نماز جمعه شد را محکوم کرد.

در این جلسه هریک از رئیسان کارگروه های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان