Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان توانمندی، ساده زیستی و کارآمدی را از شاخص های انتصاب استاندار جدید در گیلان دانست و گفت: بومی بودن استاندار باید در اولویت باشد اما نباید این شاخص فدای کارآمدی شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صفری ملک میان بابیان اینکه با تغییر دولت تغییر در سیاست ها، متداول است، اظهار کرد: انتصاب استاندار برای گیلان باید هم تراز با انقلاب و در شأن مردم استان باشد.

وی با اشاره به برخی از ویژگی های استاندار انقلابی و کارا در گیلان، گفت: استاندار در دولت کنونی باید توانمند، ساده زیست، شفاف، دغدغه مند، کارآمد در تجربه و ترجیحاً بومی باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بابیان اینکه ما همیشه بر گزینه بومی بودن استاندار تأکیدداریم، افزود: بومی بودن استاندار باید در اولویت باشد اما نباید این شاخص فدای کارآمدی شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی کارآمدی را از الزامات بسیار مهم در تعیین استانداران دانست و گفت: باید از افرادی که نهایت پتانسیل و کارآمدی را دارند بهره گرفت تا از استعداد و ظرفیت های استان به ویژه در نیروی انسانی و منابع طبیعی به نحو احسن استفاده شود.

صفری بابیان اینکه تعیین استانداری کارآمد و جهادی می تواند گیلان را در کشور شاخص کند، افزود: خوشبختانه استان گیلان از ظرفیت های بسیار متنوع و غنی برخوردار است و لازم است استانداری برای ما انتخاب شود که بتواند نهایت استفاده از منابع موجود در استان را داشته باشد.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس با تأکید بر اینکه مهم ترین راهبرد اولویت دار استاندار جدید در گیلان باید ورود جدی به مباحث اقتصادی باشد، تصریح کرد: در حال حاضر شهرک های صنعتی استان و منطقه بزرگ سفیدرود غالباً تعطیل و بلااستفاده هستند که باید فعال شوند و علاوه بر آن جذب اعتبارات ملی از منابع مختلف باید از رویکردهای عملیاتی استاندار جدید در گیلان باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه نادیده گرفته شدن منابع، بزرگ ترین غفلت استانداران در گیلان بوده، افزود: در حوزه اقتصاد دریا، کشاورزی، منابع طبیعی و بسیاری از حوزه ها غفلت هایی صورت گرفته درحالی که این استان با توجه به دو گمرک بزرگ آستارا و انزلی می تواند در حوزه صادرات جز استان های پیشگام در اقتصاد تبدیل شود.

صفری مهم ترین مطالبه مردم گیلان از استاندار آینده را تلاش مضاعف و جهادی در امور استان دانست و گفت: توجه اساسی به زیرساخت های اقتصادی و عدم استقبال از زد و بندهای گروه های سیاسی از مهم ترین اولویت های مردم استان است و مردم می خواهند تا استاندار تمام وقت و تلاش خود را صرف بنیان های اقتصادی کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان