Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان گفت: ۶۸ زندانی جرایم غیرعمد توسط خیرین اقشار بسیج از ابتدای سال تاکنون در گیلان آزاد شدند.

سرهنگ پاسدار مهدی نباتی اظهار داشت: سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان در راستای انجام مأموریت های ذاتی خود کاهش ورودی پرونده ها به مراجع قضایی و ورودی زندان ها را در دستور کار دارد.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان خاطرنشان کرد: در این راستا ابتدا افزایش سطح سواد حقوقی جامعه را دنبال می کنیم چرا که با افزایش سطح اطلاعات حقوقی مردم خود به خود شاهد کاهش سطح ارتکاب جرایم خواهیم بود.

نباتی با بیان اینکه این آگاهی بخشی در قالب هر مسجد یک حقوقدان پیگیری می شود گفت: 72 مسجد شاخص در سطح استان شناسایی شده و در هر مسجد یک حقوقدان شامل وکیل یا کارشناسان خبره حقوقی را معرفی کردیم.

وی ابراز داشت: این وکلا با حضور در مساجد به ارائه مشاوره حقوقی و یا بالا بردن سطح اطلاعات مجموعه آن مسجد می پردازند که البته به دلیل شیوع کرونا و کاهش حضور مردم در مساجد این اقدام با چالش مواجه شده است.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان عنوان کرد: در راستای کاهش ورودی زندان ها تفاهم نامه ای بین سازمان و شورای حل اختلاف استان امضاء و 82 وکیل پیشکسوت بسیجی در قالب بنیاد ملی صبر ساماندهی شده اند.

نباتی با بیان اینکه وکلای مذکور در زمان و مکانی که شورا معین خواهد کرد حضور یافته و پرونده ها جهت ایجاد صلح و سازش به آنان ارجاع داده می شود افزود: هدف ما از این اقدام جلوگیری از ورود پرونده به دادگستری و افزایش تعداد زندانیان است.

وی خاطرنشان کرد: تمام سعی سازمان بسیج حقوقدانان این است که در ابتدای امر پرونده ها را به صلح و سازش منتهی کنیم همچنین از دیگر اقدامات ما در جهت کاهش ورود زندانیان، بهره گیری از کمک خیرین برای آزادسازی زندانیان است.

نباتی گفت: با توجه به تأکید ویژه فرماندهی سپاه گیلان برای برگزاری منظم جلسات ستاد آزادسازی زندانیان، این جلسات به طور منظم برگزار و در آن به هر قشری وظایفی محول شده که در راستای آزادی زندانیان مربوط به همان قشر اقدام کند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان با اشاره به آزادسازی دو زندانی هفته گذشته توسط خیرین بسیج رسانه سپاه گیلان ابراز داشت: از ابتدای سال تاکنون 68 زندانی توسط خیرین مجموعه های مختلف اقشار بسیج آزاد شده اند.

وی سرکشی از خانواده های زندانیان و اعطای بسته های معیشتی به آنان را از دیگر وظایف بسیج حقوقدانان خواند و افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از 300 بسته کمک معیشتی هر کدام به ارزش 4 میلیون ریال به خانواده های زندانیان اعطاء شد.

نباتی خاطرنشان کرد: همچنین 100 کارت هدیه 2 میلیون ریالی توسط سازمان بسیج حقوقدانان سپاه گیلان در دو مرحله به اداره کل زندان های استان جهت توزیع در بین زنان زندانی سرپرست خانوار یا خانواده زندانیان تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه با توجه به هماهنگی خوب بین سازمان بسیج حقوقدانان و اداره کل زندان ها این اقدامات ادامه دارد گفت: تلاش داریم تا حد توان زندانیانی که به دلایل مبالغ پایین در زندان به سر می برند را با جمع آوری این مبالغ آزاد کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان