Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: در آینده نزدیک موشک های کروز با برد ۲۰۰۰ کیلومتری که قادر هستند شناورهای متحرک را هدف قرار بدهند، در نیروی دریایی سپاه توسعه پیدا می کنند.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در حاشیه بازدید از یگان های نیروی دریایی سپاه مستقر در جزایر خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز، گفت: نیروی دریایی سپاه در این سال های اخیر در عرصه های شناوری، پیشرفت های بسیار چشمگیری را تجربه کرده است و در شناورهای تندرو افزایش سرعت این شناورها به چیزی نزدیک به ۱۰۰ نات رسیده است که این جزو پدیده های جالب عرصه سرعت و شتاب در دریانوردی است.

وی افزود: در عرصه پهپادها نیز نیروی دریایی سپاه رشد قابل ملاحظه ای را داشته است و صدها فروند پهپاد شناسایی، مراقبتی، رزمی و انتحاری، به نیروی دریایی سپاه به صورت های مختلف اضافه شده است که الان دوستان ما در عرصه پهپادها تا بُرد ۱۲۰۰ کیلومتر را در اختیار دارند و در حال افزایش این برد هستند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در عرصه موشک های کروز دریایی نیز از موشک هایی با برد ۳۵ و ۹۰ کیلومتری به موشک های ۳۰۰ کیلومتری و موشک های ۷۰۰ کیلومتری رسیده ایم و در آینده نزدیک موشک های ۲۰۰۰ کیلومتری کروز که قادر هستند شناورهای متحرک را هدف قرار بدهند در نیروی دریایی سپاه توسعه پیدا می کنند.

سرلشکر سلامی گفت: در عرصه جنگال نیز همانطور که در الحاق سال ۱۳۹۹ همه ملت ایران شاهد بودند سامانه های جنگالی، سامانه های جمع آوری، جمرها، سیستم های مختلف کننده و سامانه های تهاجمی جنگ الکترونیک در عرصه تهاجمی و دفاعی بسیار خوبی در نیروی دریایی ایجاد شده است./ منبع : صراط

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان