Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به اثرات مثبت طرح تشدید برخورد با توزیع کنندگان خُرد مواد مخدر، بر ضرورت بهره گیری شایسته از ظرفیت سمن های فعال در زمینه مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و گفت: طرح یاریگران زندگی که با هدف افزایش توانمندی دانش آموزان و آگاهی بخشی به آنان در برابر آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد طرح ریزی شده، همزمان با آموزش حضوری مدارس، با جدیت اجرا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه تغییر شیوه ها و ابزارهای مصرف موادمخدر به ویژه استفاده از روان گردان ها کار مقابله با این پدیده مذموم را سخت تر می کند، اظهار داشت: اصل پیشگیری و مقابله باید با جدیت و در موازات یکدیگر در برنامه ریزی ها مدنظر قرار گیرد.

وی به ایثار و فداکاری بالغ بر سه هزار و ۸۰۰ شهید و بیش از ۱۲ هزار جانباز در راستای مقابله و مبارزه با موادمخدر و صیانت از جان مردم اشاره و مبارزه و مقابله با موادمخدر را کاری جهادی توصیف کرد.

استاندار گیلان افزود: با فروکش کردن کرونا و حضور بیشتر گردشگران، نیازمند توجه جدی تر به تفرجگاه ها ، پاکسازی مناطق آلوده و جمع آوری توزیع کنندگان خُرد موادمخدر هستیم.

وی با اشاره اثرات مثبت طرح تشدید برخورد با توزیع کنندگان خُرد موادمخدر در مقاطع مختلف بیان داشت: پایش محورهای مواصلاتی استان با بهره گیری از ابزارهای الکترونیکی و نظارتی باید تقویت شود.

 وی بر لزوم مقابله با کشت خشخاش و شاهدانه در اراضی استان با نظارت مجموعه جهاد کشاورزی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستا نیز تأکید کرد.

دکتر زارع به نگاه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بسترسازی برای آغاز آموزش حضوری در مدارس و مراکز آموزش عالی از آبان ماه اشاره و اضافه کرد: نیروی انتظامی برای نظارت و رصد محیط اطراف مدارس و اجرای مؤثر طرح برخورد با خرده فروشان برنامه ریزی کند.

وی فعالیت های تعاملی دستگاه های اجرایی و اقدامات ایجابی نهادهای فرهنگی، صدا و سیما، سمن ها و رسانه ها را اثرگذار ارزیابی و بر لزوم تقویت آنها تأکید کرد و گفت: باید از انگیزه خوب و پشتکار سازمان های مردم نهاد مرتبط با مبارزه با موادمخدر استفاده بهینه و حمایت شود تا شاهد برگزاری نمایشگاه های محله محور پیشگیرانه باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت اجرای طرح یاریگران زندگی { این طرح با هدف افزایش توانمندی دانش آموزان و آگاهی بخشی به آنان در برابر آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد طرح ریزی شده و در قالب آن  آموزش و پرورش با اجرای برنامه های آموزشی، تربیتی، ترویجی و مراقبتی ، ذهن کنجکاو آینده سازان را در برابر مخاطراتی همچون اعتیاد  هوشیار می کند} همزمان با آموزش حضوری مدارس و مشارکت فعالانه سمن ها تأکید و تصریح کرد: باتوجه به پتانسیل بالای موجود در استان باید گیلان در اجرای طرح های مبتنی بر تحقیقات علمی پیشرو باشد.

در این جلسه گزارش آخرین اقدامات انجام شده توسط دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان، گزارش روند تجهیز و راه اندازی مرکز ماده ۱۶ با ظرفیت ۲۵۰ نفر توسط مدیرکل بهزیستی استان و سرپرست شهرداری رشت، گزارش فعالیت مراکز متادون درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی و گزارش اقدامات صورت گرفته پیرامون ایجاد نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد توسط مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری ارائه شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان