Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده عالی دولت در استان هد ف گذاری صادراتی گیلان طی سال جاری را با تعامل مثبت و هم افزایی دستگاه های اجرایی قابل تحقق دانست و تقویت شرکت های حمل ونقل کالا و استفاده حداکثری از منابع موجود  و زمینه سازی بهره مندی تاجران از تسهیلات قانونی را مورد تأکید قرار داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر ارسلان زارع غروب امروز (سه شنبه) در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان با اشاره به ظرفیت های پرشمار استان در فزونی صادرات غیرنفتی، تسهیل برخی ضوابط این امر را مورد تأکید قرار داد.

وی یادآور شد: گشایش در وضعیت اقتصادی مردم و زمینه سازی برای رشد اقتصادی ، با همکاری و هم افزایی دستگاه های اجرایی امکان پذیر است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دستگاه های اجرایی از حداکثر ظرفیت خود برای تحقق شعار سال و بسترسازی به منظور ایجاد تحول بزرگ در این حوزه استفاده کنند، رشد اقتصادی مدنظر آیت الله دکتر رئیسی رئیس جمهوری و دولت سیزدهم را هدفی ارزشمند خواند که باید برای نیل به آن، تلاش کرد.

استفاده حداکثری از منابع موجود  و زمینه سازی برای بهره مندی تاجران از تسهیلات قانونی، از دیگر موارد مورد تأکید استاندار در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان بود.

دکتر زارع صادرات حدود ۳۱۵ میلیون دلاری کالا از استان طی نیمه نخست امسال و رشد 20 درصدی آن به لحاظ ارزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را یادآور شد و گفت: به دلیل نبود آگاهی از معافیت های قانونی، برخی فعالان اقتصادی از مزیت های درنظر گرفته شده، بی بهره می مانند که باید در این خصوص، اطلاع رسانی های لازم صورت گیرد.

در این جلسه ناظر گمرکات استان گزارش اعمال معافیت مالیات بر ارزش افزوده کالاهای صادراتی در منطقه ویژه اقتصادی بندرآستارا، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گزارشی در خصوص انعقاد قرارداد با گمرک به منظور تخصیص زمین برای تسهیل در ترانشیپ کالا و رئیس اتاق بازرگانی گیلان گزارشی از اعمال معافیت مالیات بر ارزش افزوده و وضعیت تراتشیپ کالا در بندر آستارا بیان داشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان