Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه محاکمه برخی از مدیران امید را در جامعه و مردم ایجاد کرده است، گفت: عدم وجود خط قرمز در محاکمه خائنان یکی از مطالبات مهم مردم از قوه قضاییه است زیرا برخی از آقازاده ها 40 سال خون مردم را در شیشه کرده و کشور را به این روز انداختند.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر با بیان اینکه دولت باید به خنثی سازی تحریم در کشور نگاه ویژه ای داشته باشد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی رفع و لغو تحریم را کار کشورهای غربی ولی خنثی سازی تحریم را وظیفه دولت دانسته و دولت وقت را مأمور به انجام این کارکرد ولی متأسفانه دولت هیچ توجه ای به آن نکرد.

وی با اشاره به سیطره آمریکا بر ایران در دوران طاغوت گفت: در زمان طاغوت آمریکا در ایران ۱۲۰ هزار نیرو و مستشار داشته است که هدف تمامی آنان به ذلت کشاندن مردم و غارت اموال این کشور بوده است.

امام جمعه رشت مخالفت امام راحل(ره) با قانون ذلت بار کاپیتولاسیون را نقطه عطف در تاریخ ایران دانست و تصریح کرد: چهار آبان سال ۴۳ مجلس شورای ملی ایران قانون بسیار تأسف بار کاپیتولاسیون  را تصویب کرد که بر آن اساس تمامی نیروهای آمریکایی حاضر در ایران در صورت بروز جرم و جنایت باید در کشور خود محاکمه می شد که امام راحل(ره) با جدیت با آن مخالفت کرده و با پیروزی جمهوری اسلامی این قانون لغو و تمام نیروهای آمریکایی ایران را ترک کردند.

فلاحتی، دولت تدبیر و امید را دولتی لیبرال دانست و گفت: نگاه دولت گذشته حل مسائل مختلف نگاهی لیبرالی بوده است زیرا برای خنثی سازی تحریم و حل مشکلات اقتصادی همواره نگاهشان به غرب بوده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه دولت جدید به ظرفیت های داخلی به منظور بهبود شرایط اقتصادی کشور بیان کرد: دولت جدید باید از اعتماد به کشورهای غربی خودداری و به ظرفیت های داخلی توجه کند زیرا در کشور جوانان خوش فکر و دارای ایده بسیار خوبی وجود دارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه وابستگی بودجه به نفت باید توس دولت کاهش یابد، افزود: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری در طول سالیان گذشته کاهش وابستگی بودجه به نفت است چون تحقق این امر منجر به رشد اقتصادی و گسترش و توسعه صنعت در کشور می شود.

فلاحتی با انتقاد از افزایش قیمت برخی از کالاهای صنعتی تولید داخل در کشور بیان کرد: برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور در نامه ای به مقام معظم رهبری خواستار حمایت تولید داخل شده و مقام معظم رهبری  هم با نامه ای حمایت کامل خود را از لوازم خانگی تولید داخل اعلام کردند ولی در چند روز اخیر برخی از این لوازم با افزایش قیمت مواجه شده است، که جای تعجب دارد زیرا مردم از تولیدکنندگان کیفیت خوب و با قیمت مناسب می خواهند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه محاکمه برخی از مدیران امید را در جامعه و مردم ایجاد کرده است، گفت: اقدام قوه قضاییه در محاکمه برخی از مدیران بسیار مؤثر و تأثیرگذار بوده است ولی مردم منتظرند تا محاکمه افراد دانه درشت که در حساب بانکی آنان هزاران میلیارد پول است را مشاهده کنند.

فلاحتی با اشاره به انتظارات قوه قضاییه از مردم در خصوص محاکمه با عاملین وضع وجود در کشور افزود: عدم وجود خط قرمز در محاکمه خائنان یکی از مطالبات مهم مردم از قوه قضاییه است زیرا برخی از آقازاده و یقه سفیدها برای خود حاشیه امن ایجاد کرده اند زیرا برخی از آقازاده ها 40 سال خون مردم را در شیشه کرده و کشور را به این روز انداختند.

وی انتصاب مدیران به دلیل نسبت فامیلی را یک آفت در جامعه دانست و گفت: مدیران بالادست باید مسؤولان میانی خود را بر اساس شایسته سالاری انتخاب کنند ولی بعضاً در برخی مواقع شاهدیم که مدیران به محض روی کار آمدن پسرخاله، پسرعمه و اقوام خود را صاحب منصب می کنند که جای تأسف دارد.

امام جمعه رشت، با تأکید بر لزوم توجه به حفظ حقوق بیت المال در جامعه افزود: حمایت و کمک به دوستان و اقوام در قرآن و احادیث مختلف سفارش شده است ولی این کمک نباید از حقوق بیت المال انجام شود لذا مدیران باید به این امر توجه جدی کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان