Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار جدید گیلان در مراسم معارفه خود نخستین دستور خود را به معاون اقتصادی استانداری و ریاست اقتصاد و دارایی استانداری به منظور راه اندازی سامانه مجوزها و سرمایه گذاری ابلاغ کرد.

اسدالله عباسی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه استاندار پیشین و جدید در سالن غدیر استانداری با اشاره به نخستین برنامه خود اظهار کرد: بنده نخستین ابلاغیه خود را به معاون اقتصادی استانداری و ریاست اقتصاد و دارایی به منظور تکمیل و راه اندازی سامانه مجوزها و سرمایه گذاری ابلاغ می کنم.

وی درباره نگاه به مسؤولیت در برابر مردم را که تقاضامند بوده و سؤال می پرسند، افزود: مسؤول بودن به معنای خدمتگزاری است و باید آن چه به ما محول شده با پاسخگویی درست و به موقع به مردم رضایت عمومی را به ارمغان آوریم.

استاندار گیلان خدمتگزاری را اقدامی جهادی برای امیدوار کردن مردم و مأیوس کردن دشمنان با اهمیت دانست و گفت: باید از ظرفیت و توانمندی های گیلان برای مردم استفاده کنیم، مردمی که ریشه در تمدن چند هزارساله دارند و در تمام برهه ها، خوب درخشیدند و پایه گذار حکومت شیعی بودند و در کارنامه خود دلاور مردی مانند میرزا کوچک خانی که در برابر جریان استکبار برای نخستین بار ایستاد.

عباسی با بیان اینکه مهندس انصاری، استاندار فقید و شهید گیلان اسوه و الگوی تمامی مدیران گیلانی هستند، افزود: در بسیاری از حوزه ها به خصوص در بخش زیرساخت ها دچار کمبودهایی هستیم و غبار محرومیت هنوز بر چهره گیلان نمایان است.

وی با اذعان به اینکه متأسفانه گیلان در حوزه فساد در رتبه های اول تا پنجم  قرار دارد، بیان کرد: خط قرمز مدیران بحث فساد اداری است، با خودکار قرمز اسامی مدیرانی که در ادارات دچار فساد مالی، رانت خواری و رفیق بازی هستند اعلام خواهد شد، چرا که این امر مورد تأکید مکرر رئیس جمهور محترم نیز است.

استاندار گیلان با تأکید بر وفای به عهد مدیران گفت: ضرورت مشورت با صاحب نظران، دانشگاهیان و به ویژه جوانان نخبه از اولویت های کاری و وظیفه خود می دانم.

عباسی با بیان اینکه باید از ظرفیت دانشگاه ها و نخبگان باید استفاده شود، افزود: مردم گیلان با داشتن مواهب بسیار خدادادی گاهاََ زیر خط فقر هستند و این امر پذیرفتنی نیست.

وی با تأکید بر رشد و توسعه محصولات استراتژیک گیلان از جمله بادام زمینی، نوغان، زیتون، چای، برنج و محصولات باغی تصریح کرد: ما محصولات کشاورزی زیادی داریم اما باز سطح زندگی مردم مساعد نیست، قیمت برگ سبز چای باید در مراکز تولید تعیین شود نه پشت درهای بسته و نه اینکه در تهران دراین باره تصمیم گیری شود.

استاندار گیلان تکمیلراه آهن گیلان و کریدور شمال به جنوب را مرد تأکید قرار داد و گفت: حق استان ما و از مطالبات مردم و مسؤولان است که به نُرم کشوری برسیم، پروژه ها باید تکمیل شده و به نتیجه برسد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان