Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس گفت: بیش از ۷۰ هزار پروژه عمرانی در کشور به علت کمبود اعتبارات ناتمام باقی مانده است.

سیدکاظم دلخوش اباتری با اشاره به معارفه استاندار جدید گیلان اظهار داشت: مجمع نمایندگان گیلان متفق القول با نماینده ولی فقیه در استان از ابتدا 3 نفر را برای استانداری گیلان پیشنهاد داد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس افزود: از این 3 نفر 2 نفر برای قبول این مسئولیت معذوریت داشتند و مجمع نمایندگان آقای عباسی را به وزیر کشور معرفی و خوشبختانه وزارت کشور نیز نظر نمایندگان را اعمال کرد و آقای عباسی استاندار گیلان شد.

وی درباره برنامه مجمع نمایندگان گیلان برای تعامل با استاندار جهت حل مشکلات استان با بیان اینکه آقای عباسی از افراد باتجربه و باسابقه در عرصه اجرایی و قانون گذاری بودند افزود: اکنون انتظار داریم که در ابتدای امر مشکلات مردم استان گیلان دسته بندی شود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس گفت: این مشکلات را در جلسات با وزیر کشور مطرح و در قانون برنامه هفتم و قانون بودجه با برگزاری نشست ها پیشنهاداتی را برای حل مشکلات استان به دولت ارائه می کنیم تا مردم گیلان از مشکلات موجود رهایی یابند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس در پاسخ به سوالی در مورد پیگیری نمایندگان گیلان برای اختصاص اعتبارات بیشتر به پروژه های عمرانی نیمه تمام گفت: در کل کشور بیش از 70 هزار پروژه عمرانی ناتمام باقی مانده که علت این امر کمبود اعتبارات و بودجه است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه بخشی از این پروژه های ناتمام در استان گیلان به بخش خصوصی واگذار شد و بخش دیگر باید توسط دولت عملیاتی شود ابراز داشت: در زمان دولت پیشین و استانداری آقای زارع نیز اقدامات خوبی در این راستا انجام شد.

دلخوش با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به پروژه های عمرانی در استان گیلان تصریح کرد: اتحاد نیروهای توانمند، اجرایی، نیروهای قانون گذار، قوه قضاییه و پیگیری مشکلات مردم از منابع ذی ربط در استان گیلان اصلی ترین راه حل مشکلات استان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان