Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای انجام سرمایه گذاری در زمینه های مختلف، تقویت اشتغال و تولید را به عنوان محور برنامه های اجرایی خود ذکر و تأکید کرد که تصمیم جلسات باید ظرف ۱۰ روز ، به نتیجه برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی صبح امروز (دوشنبه) از چهار واحد تولیدی در شهر صنعتی رشت بازدید و براساس وعده خود؛ جلسه کارگروه رفع موانع تولید را به صورت میدانی در محل واحدهای صنعتی و تولیدی برگزار کرد.

دکتر عباسی در پایان این بازدیدها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه براساس سیاست اصلی دولت سیزدهم، اشتغال و تولید را به عنوان محور برنامه های اجرایی خود دنبال می کنم، گفت: رفع موانع تولید درصورتی محقق می شود که تصمیمات در همان واحد تولیدی و صنعتی گرفته شود چراکه مصوبات پشت درهای بسته با واقعیت مطابقت ندارد.

وی نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با رونق تولید باید شعار سال را به معنای واقعی عملیاتی کنیم.

نماینده عالی دولت در استان به رتبه نخست گیلان در پرداخت تسهیلات رونق تولید از ابتدای امسال تا زمان حاضر اشاره و اضافه کرد: تصمیم جلسات باید ظرف ۱۰ روز ، به نتیجه ختم شود.

وی با تأکید بر اینکه نگاه مان باید به ظرفیت های موجود در استان باشد و هر زمان نیاز باشد از حوزه های ملی نیز پیگیری خواهد شد، تصریح کرد: درخصوص کالاهای مشابهی که در داخل تولید می شود نباید نگاه به خارج از کشور داشته باشیم.

دکتر عباسی با اشاره به پویایی برخی از واحدهای تولیدی گیلان در تأمین مواد اولیه از طریق داخل و بومی سازی طراحی تجهیزات و فناوری افزود: چنین واحدهایی که درحال توسعه هستند، باید با جدیت حمایت شوند.

وی با بیان اینکه برخی از واحدها همچون صنایع ابریشم از تمامی ظرفیت خود استفاده نمی کنند که باید با اهتمام ویژه به سطح مطلوب برسد، گفت: برخی از واحدها نیز علیرغم وجود تجهیزات و امکانات، با تعطیلی مواجه هستند که باید با حمایت های تسهیلاتی فعال و راه اندازی شوند.

استاندار گیلان به درخواست برخی از سرمایه گذاران برای شروع فعالیت های اقتصادی و نیز ظرفیت های موجود در بخش های کشاورزی، گردشگری، دریا و صنعت اشاره و با بیان اینکه بسترهای لازم در این استان فراهم است، اظهار کرد: از سرمایه گذاران داخلی و خارجی می خواهم که برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف ، به گیلان ورود کنند و در این مسیر مشوق های لازم درنظرگرفته شود.

دکتر عباسی با بیان اینکه در برخی از محصولات تولیدی باید به خودکفایی برسیم، افزود: پنجره واحدی ایجاد کرده ایم که با هدف صیانت از سرمایه ها، امور درگیر بروکراسی های زائد اداری نشود.

وی با تأکید بر اینکه نگاه های توسعه ای در تمام مناطق استان باید به صورت متوازن و متعادل باشد، افزود: برنامه ریزی برای تمامی شهرستان های گیلان با یک نگرش، متناسب با ظرفیت ها و به صورت راهبردی، کاربردی و عملیاتی باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان