Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با تاکید بر حفظ آمادگی همه دستگاه ها برای شرایط بحرانی، گفت: گیلان از اختلال و عدم هماهنگی دستگاه ها در مدیریت مواقع بحرانی آسیب دیده است.

اسدالله عباسی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه تأمین سوخت و انرژی برای نانوایی ها و مراکز درمانی به ویژه در مناطق صعب العبور ضروری است، اظهار کرد: باید به فکر سوخت جایگزین در شرایط بحرانی باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه دستگاه های خدماتی و امدادی مانند شهرداری و هلال احمر باید اقلام مورد نیاز برای شرایط بحرانی را دپو کنند، افزود: پیش بینی های لازم جهت تعبیه اسکان اضطراری و آشپزخانه های سیار در مواقع بحرانی مانند بارش سنگین برف انجام شود.

وی بر لزوم استقرار نیروهای امنیتی و انتظامی برای خدمت رسانی در شرایط اضطراری تأکید و بیان کرد: از آنجایی که استان گیلان در سنوات گذشته از ایجاد اختلال در خدمت رسانی در شرایط بحرانی آسیب دیده است باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

عباسی با اشاره به ضرورت تجمیع استقرار ماشین آلات راهداری برای شرایط بحرانی، تصریح کرد: دستگاه ها قبل از وقوع بحران مذاکرات لازم برای دریافت کمک از بخش خصوصی را داشته باشند.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت توجه ویژه به مناطق صعب العبور در شرایط بحرانی، اظهار کرد: استحکام پل های فعلی و یا در صورت لزوم جایگزین پل در مناطقی که با خطر بیشتری مواجه است ضرورت دارد.

وی با تاکید بر لایروبی رودخانه های باقی مانده با هماهنگی آب منطقه ای گیلان، بیان کرد: هماهنگی دستگاه ها میزان آسیب در مواقع بحرانی را کاهش داده و موجب تبدیل تهدید به فرصت می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان