Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به دغدغه نمایندگان درباره هجوم خرید اراضی شمال کشور برای ویلاسازی ها گفت: قرار بر این شد تا دولت لایحه ای را تنظیم و به مجلس ارائه کند تا هیچ یک از گردشگران حق ویلاسازی و اسکان دائم در ویلاها را نداشته باشند.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته نمایندگان و استانداران استان های شمالی کشور که حدود ۶ ساعت طول کشید، اظهار کرد: نمایندگان و استانداران در دیدار با رئیس جمهور در حوزه های مختلف گردشگری و اقتصاد مطالبات مردم را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور بعد از شنیدن مطالب و جمع بندی ها پیگیری مسائل مطروحه را ابلاغ کردند، گفت: رئیس جمهور به استانداران در تصمیم گیری های استانی اختیار تام داد، این مسئله فرصت بسیار مهمی است چرا که مشکلات و گره های استانی در گیر و دار بروکراسی خسته کننده وزارت خانه ای معطل نمی شود.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هجوم به خرید زمین های شمال کشور برای ویلاسازی ها یکی دیگر از مسائل مطرح شده در این جلسه بود، گفت: قرار بر این شد تا دولت لایحه ای را تنظیم و به مجلس ارائه کند تا هیچ یک از گردشگران حق ویلاسازی و اسکان دائم در ویلاها را نداشته باشند و در عوض امکان خانه سازی روستاییان در زمین خود تسهیل شود.

کوچکی نژاد پسماند را یکی از مهم ترین دغدغه های رئیس جمهور نسبت به استان های شمالی کشور دانست و افزود: رئیس جمهور برای ساماندهی بحث پسماند گروهی تشکیل داده تا با سرعت و اختیار تام این مسئله مهم استان های شمالی را در دستور کار قرار داده و حل کنند.

وی با بیان اینکه اقتصاد دریا از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود، گفت: قرار بر این شد تا کار گروهی در استان تشکیل می شود و پیشنهاداتی در حوزه آبزیان و مسئله گردشگری دریا داده و پیگیری شود.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی به اهمیت پروژه های عمرانی در استان گیلان به عنوان یکی از مسائل مطروحه در دیدار با رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: در خصوص پروژه های عمرانی تکمیل راه ها مانند، راه آهن رشت_ آستارا یا کمربندی رشت قرار بر این شد تا با همکاری چین پروژه های عمرانی راه ها و کمربندی ها که چند هزار میلیارد هزینه لازم دارد، تکمیل شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله اوقاف و مشکلات ایجاد شده در شهرهای شمالی کشور گفت: بعضی از شهرها دارای مشکلات اوقافی است که تاکید رئیس جمهور برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرای ، قضایی اجرا و مسائل مربوط به منابع طبیعی و قضایی و شن و ماسه برطرف شود.

کوچکی نژاد به سالگرد روحانی مبارز میرزا کوچک خان جنگلی اشاره کرد و افزود: قرار شد سال آینده کنگره بین المللی میرزا در استان گیلان برگزار شود تا میهمانان ملی، آسیایی و علاقمندان به میرزاکوچک جنگلی در این کنگره شرکت کنند، رئیس جمهور نیز قول همکاری خوبی در این حوزه دادند تا افکار و اندیشه این روحانی مبارز انتشار و کتابهایی در این حوزه چاپ شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان