Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: مسئولان جامعه باید مسائل فرهنگی را در شهرسازی ها، ایجاد بزرگراه ها، مسائل اقتصادی و سیاسی مورد توجه جدی قرار دهند.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب(س) اظهار داشت: ایشان پرچم دار بزرگ نهضت امام حسین(ع) بودند و حضور آن بانوی بزرگ، پیام ها و سخنرانی های ایشان همواره تاثیرگذار بود.

امام جمعه رشت با تبریک روز پرستار و مجاهدت های این مدافعان سلامت در ایام شیوع کرونا خاطرنشان کرد: با وجود اینکه هنوز دستمزد پرستار در تراز او نیست اما با عشق به پرستاری و علاقه خدمت به هم نوع زحمت می کشند و به آنان که دارای چنین روح بلندی هستند سلام و درود می فرستیم.

فلاحتی سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به دستور امام(ره) در سال 63 را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: انقلاب اسلامی مبتنی بر ارزش های فرهنگی بود از این رو امام(ره) در همان روزهای نخست، مسئله شورای انقلاب فرهنگی را مطرح کردند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز مسأله فرهنگ را از مسائل اقتصادی و سیاسی مهم تر دانستند تصریح کرد: مسائل اقتصادی و سیاسی باید پیوست فرهنگی داشته باشد و تمامی مسئولان جامعه باید مسائل فرهنگی را در شهرسازی ها، پیاده سازی خیابان ها و ایجاد بزرگراه مورد توجه قرار دهند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه در بعضی اماکن یا معابر هنوز نمازخانه و سرویس بهداشتی وجود ندارد ابراز داشت: شهرسازی، مسکن سازی و معابر ما پیوست فرهنگی ندارد و شورای عالی مسکن باید این موارد را مورد بررسی و بحث قرار دهد.

وی با اشاره به لجام گسیختگی فرهنگی در بعضی بخش های جامعه گفت: از آنجا که مابقی بخش ها متأثر از فرهنگ جامعه است لذا مسئله فرهنگ باید در اولویت قرار گیرد و هر مدیر و سیاستمداری که از فرهنگ اسلامی، دینی و بومی کشور غافل شود آسیب های وی جامعه را دچار تزلزل می کند.

امام جمعه رشت نشست های اخیر وین را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اخیراً خبرنگار ما را هم تحریم کردند و این نشان می دهد که آمریکایی ها و اروپایی ها برای رفع تحریم نیامده اند بلکه آمده اند تا دوباره ایران را در شرایط سخت و تنگنا قرار دهند و گفتند بخشی از تحریم ها را برمی داریم و قدری پول می دهیم.

فلاحتی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها با وجود اینکه در مجامع جهانی همواره سیلی خورده اند اما همچنان خبیث و شیطان صفت هستند و می خواهند ایران را به انزوا بکشانند و اخیراً نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی هم ایران را تهدید کرده که نشان می دهد چقدر احمق هستند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: فریاد ملت و دولت ایران این است اگر رژیم غاصب صهیونیستی این دزدان سرگردنه بخواهند دست از پا خطا کنند تلاویو را با خاک یکسان خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ابراز داشت: آمریکایی ها از غرب آسیا در حال عقب نشینی هستند و از افغانستان هم عقب نشینی کردند از سوی دیگر دنیا امروز مقابل آنها ایستاده است با این وجود باز تهدید می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان