Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تنوع قراردادهای استخدامی در بین قشر پرستاری گفت: حقوق و مزایای پرستاران با توجه به نوع قراردادهایشان متمایز است که باید در این زمینه، عدالت برقرار شود.

ارسلان سالاری امروز در همایش استانی تجلیل از پرستاران نمونه و منتخب گیلان که در سالن شهدای ناجای رشت برگزار شد، با تقدیر از تلاش های شبانه روزی پرستاران به ویژه در بحران کرونا اظهار کرد: در دوران همه گیری کرونا در گیلان بیش از ۸۲ هزار بیمار مبتلابه کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند و به بیش از ۴۰۰ هزار بیمار سرپایی در مراکز درمانی و بیمارستانی، خدمات ارائه شد که زحمات پرستاران در این دوران بسیار قابل توجه است.

وی با اشاره به ایثار و در میدان ماندن پرستاران در بحران کرونا افزود: در طول دوران کرونا که بسیاری از مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در منازل ماندند، پرستاران همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس پا به میدان گذاشتند و در این نبرد، تعدادی از پرستاران و خانواده هایشان مبتلابه کووید و تعدادی نیز به خیل شهدای سلامت پیوستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به عدم تناسب بین تعداد بیماران بستری و پرستاران، خواستار برقراری این تناسب توسط مسؤولان ارشد کشور شد.

سالاری با اشاره به تنوع قراردادهای استخدامی در بین قشر پرستاری بیان کرد: حقوق و مزایای پرستاران با توجه به نوع قراردادهایشان متمایز است که باید در این زمینه، عدالت برقرار شود.

وی با تقدیر از همراهی همه جانبه پرستاران به ویژه نظام پرستاری، بر ضرورت اصلاح تعرفه پرستاری و نوع خدمتشان در عرصه های مختلف تأکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین با اشاره به تزریق چهار میلیون دز واکسن کرونا در استان گفت: خوشبختانه هم اکنون پوشش واکسیناسیون نوبت اول کرونا در استان ۹۳ درصد و نوبت دوم بیش از ۸۳ درصد است که موردتقدیر مقام عالی وزارت بهداشت قرار گرفت.

سالاری با اشاره به روز بودن پرداخت ها در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: علیرغم اینکه برخی استان ها با تعویق چندین ماهه پرداخت اضافه کار کارکنان خود مواجه هستند، خوشبختانه با برنامه ریزی تلاش شده تا اضافه کار و کمک های رفاهی همکاران دانشگاه علوم پزشکی گیلان همراه با حقوق پرداخت شود و به زودی کارانه مرداد و شهریور پرستاران و همکاران بیمارستان ها پرداخت می شود.

وی با اشاره به تحول بنیادین در توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان در گیلان افزود: عملیات اجرایی احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و ازسرگیری ساخت دانشکده پرستاری آغازشده و امیدواریم به زودی احداث دیگر پروژه های بزرگ حوزه سلامت گیلان به ویژه بیمارستان های جایگزین رازی و شفا نیز آغاز شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهم اقدامات دانشگاه در توسعه بهداشت و درمان استان، از راه اندازی ۱۰ دستگاه CT اسکن، بیش از ۳۰ دستگاه اکسیژن ساز و صدها تخت در استان طی دو سال اخیر خبر داد.

سالاری از مطالبه گری نظام پرستاری استان برای بیان دغدغه های پرستاران تقدیر کرد و گفت: مسؤولان دانشگاه خود را خدمتگزاران همکاران و زبان گویای آنان می دانند و همواره برای رفع دغدغه های آنان تلاش می کنند و در این مسیر همواره تلاش شده است تا از ظرفیت های همکاران نظام پرستاری استان نیز استفاده شود.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه حضرت زینب (س)، الگویی کامل برای پرستاران است، اظهار کرد: حضرت زینب (س)، الگوی صبر و شکیبایی و بهترین الگوی ایثار و ازخودگذشتگی برای پرستاران است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی با اشاره به وجه تشابه ایثار پرستاران در دوران کرونا و دفاع مقدس افزود: همان گونه که پرستاران در دوران دفاع مقدس، شهدایی تقدیم کردند، در دوران کرونا نیز تا پای جان در کنار مردم ماندند و تعدادی نیز در این راه، شهید شدند.

شهردار رشت نیز در این همایش با اشاره به مفاهیم عمیق نام گذاری روز پرستار با سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله علیهما اظهار کرد: پرستاران در طول دوران خدمت خود روح ازخودگذشتگی همچون حضرت زینب کبری سلام الله علیهما از خود نشان می دهند.

سید امیرحسین علوی با بیان اینکه شهرداری در راستای رسالت اجتماعی خود، در بحران کرونا خدمت گذار مردم بوده، افزود: خدمات اجتماعی شهرداری رشت در سال های اخیر در رشت شروع شده و با همکاری سمن ها تداوم دارد.

وی یکی از خدمات شهری را توسعه بهداشت و سلامت برشمرد و گفت: شهرداری رشت با به کارگیری تمام امکانات و ظرفیت ها، در جهت توسعه بهداشت و سلامت به ویژه در مناطق کم برخوردار شهر، آماده خدمت گذاری است.

گفتنی است؛ در این مراسم از پرستاران نمونه استانی و کشوری با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان