Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با تأکید بر اینکه سهم خواهی را نمی پذیرم، گفت: اگر افرادی به دنبال نمایندگان بدوند تا برای تعرفه خود امضا جمع کنند بنده دور زدن استانداری را نمی پذیرم چرا که انتخاب فرمانداران بر عهده بنده است.

اسدالله عباسی ظهر  امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان رشت در سالن اجتماعات بانک ملی با تسلیت ایام شهادت فاطمه الزهرا (س) اظهار کرد: با توجه به شعارهای دولت سیزدهم تمام توان را گذاشتیم تا بر اساس شعارهای راهبردی عملکرد مناسب و رضایت بخشی برای خدمت به مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برخی دستپاچه شده و جلوتر از زمان در حال حرکت هستند، گفت: ما با توکل بر خدا و تکیه بر آرا و حمایت مردم کار خود را هوشمندانه و با جدیت پیگیری می کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعتماد مردم آسیب دیده است، افزود: کشور را در شرایط سختی تحویل گرفتیم و به جای اینکه تنها گذشته را نقد کنیم باید روبه جلو حرکت کنیم و ضمن نگریستن به نام امیدی های گذشته، آینده را بسازیم.

عباسی با اشاره به واکسیناسیون ۹۴ درصدی دوز اول و ۸۷ درصدی دوز دوم واکسن کرونا بیان کرد: مردم و مسؤولان در کنار یکدیگر بودند و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی توانستیم رنگ کرونایی تمام شهرستان ها را تغییر دهیم.

وی با اشاره به نگرانی هایی در خصوص تأمین کالاهای اساسی گفت: تاکنون ساخت ۱۱ هزار مسکن آغاز شده پدر نباشیم تا پایان امسال آنچه وظیفه ماست را تا دو سال آینده مسؤولیت خود را به پایان برسانیم.

استاندار گیلان با اشاره به مشکلات اشتغال در گیلان افزود: باید بتوانیم از تمام ظرفیت ها همچون اقتصاد دریا و گردشگری استفاده کنیم، ضمن حفظ اشتغال موجود جهت توسعه و سرمایه گذاری در بخش های جدید بتوانیم از ظرفیت های خود استفاده کنیم.

عباسی با اشاره به اینکه فرارهای مالیاتی باعث می شد اقدامات اقتصادی دولت تحقق پیدا نکند، بیان کرد: ببر اساس اختیاراتی که استانداری دارد تلاش می کنیم سال آینده صندوقی برای. این امر در نظر گرفتیم.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولان باید فاصله خود را با مردم کم کنند، افزود: مدیران نباید درب را به روی مردم ببندند، بسیاری از مشکلات مردم بودجه و اعتبارات نیست بلکه فاصله بین مدیران و مردم است.

استاندار گیلان با تأکید بر تسریع در تکمیل خطوط آهن رشتآستاراانزلی بیان کرد: در بخش کشاورزی هم باید دلالی ها را حذف کنیم تا کشاورز به حق خودش برسد، نباید با سیاسی کاری بهانه آورده شود و محصولات کشاورزی ما در هر بخشی همچون چای، برنج و مرکبات به خارج از کشور برده شده یا به قیمت ارزان فروخته شود.

عباسی فرمانداری شهرستان رشت را بسیار با اهمیت برشمرد و گفت: باید فرمانداری رشت با شهرداری در کنار هم مشکلات را حل کنند، وظیفه همه است که مسئله پسماند سراوان، رودخانه های زرجوب و کوهررود را پیگیری کنند تا بتوان برای گردشگری گیلان و رشت درآمدزایی کرد اما در تمام این سال ها مورد غفلت واقع شده است.

وی با بیان اینکه با تمام وجود با جان و دل خدمت می کند، تصریح کرد: اندوخته و تجارب خود را تقدیم استان می کنم و در این خصوص از تمام افکار و اندیشه ها استقبال می کنم اما سهم خواهی را نمی پذیرم، اگر افرادی به دنبال نمایندگان بدوند تا برای تعرفه خود امضا جمع کنند بنده دور زدن استانداری را نمی پذیرم چرا که انتخاب فرمانداران بر عهده بنده است اما از مشورت ها ستقبال خواهم کرد.

استاندار گیلان همچنین تأکید کرد که تشکل های سیاسی القا نکرده و مشورتی عمل کنند، استانداری از مشورت ها استقبال می کند تا با کمک یکدیگر سعی در سازندگی استان خود کنند.

ما در جمهوری اسلامی بن بست نداریم

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس نیز در این مراسم با بیان اینکه مسؤولیت در نظام جمهوری اسلامی فرصت و توفیق است، اظهار کرد: این فرصت ها به زودی می گذرد بنابراین باید این فرصت ها را قدر بشناسیم و برنامه ریزی کنیم.

محمدرضا احمدی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی که شهدای عزیزی تقدیم کردیم، مسؤولان توفیقی برای خدمت به مردمشان دارند، افزود: این توفیق نصیب هرکسی نمی شود، باید دید این فرصت را توفیقی برای خدمت می دانیم یا غنیمت می شماریم.

وی با تأکید بر اینکه خداوند به خدمتگزاران نظام عزت می دهد، گفت: فرماندار سابق رشت نیز یک فرد انقلابی بودند و تلاش کرد تا برای رضای خدا و خدمت به مردم اقدام کند.

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه فرماندار جدید رشت برادر سه شهید است و هرگز بهدخون شهدا خیانت نخواهد کرد، افزود: ما در جمهوری اسلامی بن بست نداریم و اگر جایی به بن بست برخورد کردیم اشتباه از خودمان است که این بن بست را ایجاد کردیم.

فرماندار سابق شهرستان رشت فراجناحی کار کرد

دیگر نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس نیز در این مراسم با بیان اینکه یک دوم جمعیت استان در دو شهرستان رشت می خوام مستقر هستند، اظهار کرد: یک سوم زمین های کشاورزی و شهرک های صنعتی بزرگ نیز در این دو شهرستان هستند بنابراین باید در این دو شهرستان بیشتر متمرکز شد چرا که مشکلات اساسی در حوزه اشتغال در این مناطق داریم .

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه انتظار داریم با سوابق خوب استاندار گیلان در حوزه قانون گذاری و اجرا با همدلی بستر را برای کار و تلاش آماده کند، افزود: ما هم با توجه به وظایف خود در حوزه نمایندگی تلاش می کنیم با همدلی و همکاری با استاندار گیلان ظرفیت ها را شناخته و مشکلات این دو شهرستان را حل کنیم.

وی با تأکید بر اینکه فرماندار سابق شهرستان رشت فراجناحی کار کرد، بیان کرد: فرماندار جدید نیروی باتجربه ای است، امیدوارم انتخاب سایر فرمانداران نیز در استان به همین شیوه به درستی انتخاب شده و سبب خیر برای استان گیلان باشند.

احساس مسؤولیت تمامی مشکلات کشور را حل می کند

فرمانده سابق شهرستان رشت نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه با احساس وظیفه اغلب مشکلات کشور قابل حل است اظهار کرد: اگر کارشناسی کار خود را به درستی انجام دهد نگران کارشکنی ها نخواهیم بود، اگر به وظایف خود عمل کنیم دیگر ضرورتی بر رفع هیچ مانعی نیست.

علی فتح اللهی با بیان اینکه باید به دور از جناح بندی و سیاسی بازی ها وظایف خود را به درستی انجام دهیم، افزود: مدیران و مسؤولان باید با حضور در میادین و بحران ها حضور فیزیکی داشته و افتخار خدمت به مردم را داشته باشند.

وی با اشاره به مشکلات زیاد کرونایی در آغازین روزهای خدمتش در شهرستان رشت گفت: هر بازدیدی متعاقباً جلساتی در پی داشت تا بتوانیم راه حل مناسبی را پیدا کنیم.

فرماندار سابق شهرستان رشت با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ در طرح عید رجایی فرمانداری رشت به عنوان دستگاه برتر انتخاب شد، بیان کرد: از همراهی همیشگی اصحاب رسانه تقدیر می کنم که همیشه محبت و دغدغه مندی شان به فرمانداری کمک کرده است.

دست یاری و کمک به سمت نخبگان دراز می کنم

فرماندار جدید شهرستان رشت نیز در این مراسم با بیان اینکه توفیق خدمتگزاری بیش از پیش برای دولت انقلابی آیت الله رئیسی از خداوند مسئلت دارم، اظهار کرد: از حسن اعتمادی که استاندار محترم به بنده داشتند  بار مسؤولیت را برای من بیشتر کرده است.

حمیدرضا امام پناهی با بیان اینکه مردم ایران همیشه با تمام وجود در صحنه ها حاضر بودند، افزود: خدمت به این مردم چیزی جز توفیق برای مدیران نیست اگر هم در راه این خدمت جان ناقابل خود را در راستای دویدن و خدمت کردن از دست بدهیم ذره ای ناچیز از این زحمات را جبران کرده ایم.

وی با بیان اینکه دست یاری و کمک به سمت نخبگان دراز می کنم، گفت: نیمی از جمعیت استان در شهرستان رشت زندگی می کنند بنابراین زیرساخت های لازم برای توسعه کلانشهر رشت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

فرماندار شهرستان رشت با تأکید بر حفظ نظام در تمامی دولت ها بیان کرد: تاکتیک ها در دولت های مختلف تغییر می کند و بر این اساس مدیران نیز تغییر می کنند، امروز بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، مدیران مردمی و فسادستیزی و داشتن روحیه انقلابی از اصول مورد تأکید دولت سیزدهم است.

به گزارش فارس، اسدالله عباسی، استاندار گیلان با صدور حکمی حمیدرضا امام پناهی را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان رشت منصوب و از زحمات علی فتح اللهی، فرماندار سابق شهرستان رشت قدردانی کرد.

امام پناهی پیش از این مشاور امور ایثارگران استانداری بوده و عضویت در هسته مرکزی گزینش استانداری، فرمانداری شهرستان رضوانشهر، معاونت فرمانداری آستانه اشرفیه، بخشدار سردار جنگل فومن و مسؤول دفتر سیاسی فرمانداری صومعه سرا را در کارنامه دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان