Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : بنابر پایش انجام شده توسط اداره کل استاندارد استان گیلان، از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ مورد بازرسی از آسانسور فعال سطح استان صورت گرفت که ۶۰۰ مورد دارای نقص فنی تشخیص داده شدند که به عبارتی از ۳/۴ آسانسور در استان یک مورد فاقد استاندارد یا به عبارتی غیر ایمن می باشد.

مدیرکل استاندارد گیلان روز شنبه در مصابحه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون طی بازرسی های انجام شده از آسانسورهای استان ۶۷۳ مورد دارای نقص فنی و غیراستاندارد تشخیص داده شدند.

مهناز جعفریان با بیان اینکه یکهزار و ۲۳۱ درخواست بازرسی آسانسورهای گیلان در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور کشور ثبت شده است، اظهارداشت: در همین راستا، ۹۹۴ بازرسی اولیه و ۲۳۷ مورد بازرسی ادواری انجام شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد بازرسی انجام شده توسط ادارات استاندارد یکهزار و ۳۹ مورد تایید استاندارد شد که ۹۱۰ مورد آسانسور در بازرسی اولیه و ۱۲۹ مورد در بازرسی ادواری تایید صلاحیت استاندارد را دریافت کردند.

مدیرکل استاندارد گیلان تصریح کرد: آسانسورهایی که استاندارد آنها تایید نمی شوند، نقص فنی آن به مالک یا شرکت نصب کننده اعلام می شود که در صورت مرتفع شدن نقص ، گواهی تایید صادر خواهد شد.

جعفریان با اشاره به اینکه امسال ۱۲ پروژه نصب آسانسور در کمیته فنی استان مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: تعداد ۹ مورد شکایت توسط کارشناس مربوطه بررسی و حل و فصل شد.

وی با بیان اینکه ۷۱ شرکت نصب آسانسور در گیلان دارای پروانه طراحی و مونتاژ هستند، اظهار داشت: تعداد شرکت های بازرسی فعال در زمینه آسانسور در استان ۱۲ شرکت می باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان