Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در طرح دیپلماسی اقتصادی که بنده مطرح کرده بودم، واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی به هیچ عنوان به دلیل بدهی بانکی و مالی نباید پلمپ شوند.

عزت الله اکبری تالارپشتی صبح امروز در چهارمین یادواره شهدای والامقام مهندس گیلان با اشاره به افتخارآفرینی شهدا در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهدا مطیع ولایت بودند و امروز نیز همه در معرض امتحان هستیم و تنها راه نجات، اطاعت محض از رهبری است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیانات رهبر معظم انقلاب در توصیف خصوصیات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را یادآور شد و با بیان اینکه حاج قاسم صاحب مکتب است گفت: مکتب حاج قاسم ذوب در ولایت بودن، اطاعت محض از ولایت و خدمت به مردم با تمام وجود است.

اکبری تالارپشتی با اشاره به تاریخ استکبارستیزی گیلانی ها تصریح کرد: استان گیلان شهدای نامداری همچون سردار جنگل دارد که در دوران جهل، مقابل استکبار جهانی قد علم کرد و پس از افتخارآفرینی با مظلومیت به شهادت رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی شاخصه ولایتمداری را متذکر شد و بیان کرد: امروز ولایی ترین فرد در کشور کسی است که در هر جایگاه و مقطعی بتواند بیشترین کار و خدمت به مردم را داشته باشد لذا باید از حضور مردم و ظرفیت بسیج در عرصه اقتصاد استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آحاد مردم از هر قشری می توانند بسیجی باشند گفت: خدمات بسیج تنها در کمک رسانی مواقع سیل و زلزله خلاصه نمی شود بلکه در ساماندهی اقتصاد کشور نیز می تواند نقش ایفا کند.

وی به تاثیرات عضویت ایران در سازمان شانگهای اشاره و بیان کرد: حضور ایران در شانگهای از نظر روانی تودهنی بزرگی به آمریکا بود از سوی دیگر بسیاری از کشورهای عضو شانگهای از عضویت ایران در این سازمان استقبال کرده و نشان دادند که به کشورمان نیاز دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه های ریلی، جاده ای و تقویت زیرساخت ها تصریح کرد: در کنار استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می توان به فروش نفت هم ادامه داد و این امر به آبادانی کشور کمک می کند.

اکبری تالارپشتی با بیان اینکه مجلس قطعاً ناکارآمدی برخی وزرای فعلی را هم تحمل نخواهد کرد افزود: جنگ اقتصادی پیچیده تر از جنگ نظامی است و تحریم های اِعمال شده توسط آمریکا نیز خلاف قوانین بین المللی است اما آمریکا نمی تواند همه راه ها را ببندد لذا ما بایستی برای خنثی سازی تحریم ها تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه 90 درصد تحریم ها داخلی است که به راحتی قابل خنثی سازی است و راهکارهای زیادی نیز برای خنثی کردن تحریم ها وجود دارد ابراز داشت: فرزندان این کشور قله های موفقیت را در عرصه های مختلف علمی دنیا فتح کردند و در سایر عرصه ها نیز می توانند موفق باشند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانداران در استان ها بایستی ظرفیت کل استان را شناسایی و بهره برداری کنند افزود: استان گیلان دارای ظرفیت های متعددی است که می توان یک کشور را با بهره گیری از این ظرفیت ها اداره کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان