Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به سهمیه ۲۲ هزار واحد مسکونی این استان در طرح اقدام ملی مسکن، گفت: برای اجرای این طرح نیازمند ۴۰۰ هکتار زمین هستیم.

اسدالله عباسی بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از اجرای طرح اقدام ملی مسکن در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۲۲ هزار واحد مسکونی سهم استان گیلان، اظهار کرد: ثبت نام از متقاضیان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان رشت و سایر شهرستان ها متناسب با تعداد متقاضیان پهنه هایی پیش بینی شده است، افزود: برای اجرای این طرح نیازمند بیش از ۴۰۰ هکتار زمین هستیم.

استاندار گیلان با اشاره به آماده سازی بسترهای لازم برای آغاز عملیات اجرایی این طرح، گفت: هم اکنون برای ساخت حدود ۱۱ هزار واحد مسکونی پیش بینی هایی انجام شده است.

وی همچنین به پروژه های نیمه تمام گذشته در حوزه ساخت مسکن اشاره و اضافه کرد: تعهداتی در گذشته ایجاد شده و بلاتکلیف مانده که ساماندهی این پروژه ها در دستور کار قرار گرفته است.

عباسی با بیان اینکه ساخت تعدادی واحد مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن در استان آغاز شده است، ادامه داد: برای سایر طرح ها نیز بسترها آماده و مناقصه نیز برگزار می شود و پیمانکاران نیز اعلام آمادگی کرده اند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی مسکن استان گیلان طی هفته آینده و تصمیم گیری درباره مسائل موجود، افزود: تلاش می کنیم تعهداتی که دولت بر اساس شعار راهبردی خود بیان کرده و حتی بیشتر از سهمیه اعلام شده برای استان محقق کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه موانع درباره تأمین زمین وجود دارد که در تلاش هستیم تا از طریق منابع طبیعی و یا مسکن و شهرسازی زمین هایی ارزان تر تعرفه شود تا افرادی که مشارکت می کنند متحمل هزینه های فراوان نشوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان