Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با اشاره به شاخص های انتخاب مدیران گفت: مسئولان گیلان، مدیری انتخاب کنید که پاکدست، مومن، انقلابی و باتقوا باشد و طمع پُست و مدیریت نداشته باشد.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به اهمیت محبت داشتن و حُب به اهل بیت(ع) اظهار داشت: پذیرش عبادات بندگان در سایه مودت، حُب و دوست داشتن اهل بیت است.

امام جمعه رشت با یادآوری 12 دی ماه نخستین سالگرد ارتحال آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: ایشان حق بزرگی بر گردن حوزویان و دانشگاهیان دارد و کتاب های به یادگار مانده از آیت الله مصباح یزدی در مسائل مختلف اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی تاثیرگذار است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به حوادث اخیر جهان گفت: رییس سازمان نگون بخت موساد اخیراً در نامه ای از رهبران آمریکا و اروپا خواسته که ایران را تهدید کنند تا از خواسته هایش عقب نشینی کند و حتی تهدید کردند که اگر ایران خواسته های آنان را عملی نکند، اقدام دیگری می کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ابراز نگرانی پیرِ عربستان از مراکز هسته ای ایران و تلاش وزیر خارجه این کشور برای اضافه شدن به نشست های هسته ای تصریح کرد: در حاشیه نشست نیز دوباره طرح توافق موقت مطرح شد یعنی آمریکایی ها و ایرانی ها خواسته های خود را فریز کند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: ما انتظار داریم آنچه که در برجام گفتند عمل کنند و تحریم ها برداشته شود و دست از سر ملت های اسلامی بردارند اما سوال اینجاست آیا آمریکایی ها چنین کاری خواهند کرد؟ در نشست های گذشته که خیلی چیزها گرفتند اما چیزی ندادند.

وی افزود: اروپایی ها و آمریکایی ها در چند سال اخیر به ویژه در دولت سیزدهم سعی کرده اند در هر نشست با بسته ای جدید و دارای رنگ و لعاب جدید وارد شوند که نشان می دهد رویکرد مقاومت همواره جواب داده است از طرفی وضعیت بایدن، بیماری کرونا در آمریکا و سایر موارد آمریکا را به استیصال کشانده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی نیز در دنیا بی آبرو شده و امروز به جنگ اراده ها امید دارد خاطرنشان کرد: ایرانی اسلامی دارای مردمانی آگاه، دلداده خداوند و رهبری آگاه است و این مردم تاکنون در جنگ اراده ها نیز موفق بوده و خواهند بود.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه آمریکایی ها در حال فرار از غرب آسیا هستند گفت: مسلمانان منطقه از جنوب غرب تا آسیای میانه، آمریکای لاتین و بسیاری از ملت ها امروز دلداده ملت ایران هستند و این نشان می دهد که ملت ایران در جنگ اراده ها هم موفق بوده و ما شکرگزار خداوند هستیم.

امام جمعه رشت 13 دی سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: نام پُرآوازه این شهید عزیز مایه امید برای مقاومت و مایه رعب برای دشمنانِ امت اسلامی است و ملت ایران نیز  کسانی که خود را فدای امت اسلامی و راه خدا کردند را به خوبی شناختند.

وی با اشاره به سالروز شهادت بانوی بزرگ عالم بشریت حضرت زهرا(س) بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) برای تمام بشریت الگو هستند لذا از متولیان و مسئولان ادارات تقاضا داریم که در ایام شهادت آن حضرت، شهر را سیاه پوش کنند و همه خود را خادم اهل بیت عصمت و طهارت بدانیم.

آیت الله فلاحتی از مسئولان استان گیلان خواست که در انتصابات و جابه جایی ها دقت کنند و گفت: تقوای الهی را در نظر داشته باشند و مدیری انتخاب کنید که پاکدست، مومن، انقلابی و باتقوا باشد و طمع پُست و مدیریت نداشته باشد و دلسوخته و مجاهد باشد؛کسی که از خدا و قیامت می ترسد کار خواهد کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان