Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار و رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان استفاده مداوم از ماسک، رعایت جدی توصیه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به لزوم آگاهی بخشی عمومی از توفیقات به دست آمده در مهار بیماری گفت: لازم است با بهره گیری از ظرفیت استادان و صاحب نظران دانشگاه ها و حوزه های علمیه، تیم های پژوهشی برای بررسی و احصاء راه های نشاط افزایی در جامعه در دوران پساکرونا تشکیل شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز (شنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، با قدردانی از مردم ولایتمدار و انقلابی استان برای حضور پرشور در مراسم دومین سالروز شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی و نیز تشییع پیکر شهدای گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: مردم، به شایستگی و درستی، از این مراسم استقبال و ادای دین کردند و وظیفه داریم راه نورانی شهدا را ادامه دهیم.

وی همچنین از سپاه، بسیج و همه دست اندرکاران برگزاری نهضت خدمت مومنانه و توزیع 72 هزار بسته معیشیتی در استان قدردانی کرد.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا گیلان در ادامه سخنانش اهتمام مسئولان مربوطه برای ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی در بیمارستان ها را ستود و استمرار هماهنگی و انسجام برای مدیریت بیماری در راستای جلوگیری از وارد آمدن هزینه های گزاف به مردم و بیماران را مورد تأکید قرار داد.

وی استفاده مداوم از ماسک، رعایت جدی توصیه های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی را موضوعاتی عنوان کرد که پیوسته باید مورد توجه باشد و گفت: در فضاهای عمومی، ناوگان حمل و نقل و نیز مکان های برگزاری مراسم، تهویه مناسب وجود داشته باشد ضمن آنکه متولیان امر، نسبت به ارائه تذکر مبنی بر مراعات پروتکل ها، دقت نظر داشته باشند.

دکتر عباسی  با اشاره به اهتمام دولت برای تأمین واکسن مورد نیاز مردم، بر ضرورت مشارکت آحاد جامعه به تزریق دُز سوم واکسن در جهت مهار سویه جدید اُمیکرون تأکید کرد و از صداوسیما و نیز رسانه ها خواست در خصوص ترغیب و تشویق مردم به انجام این مهم و تبیین اهمیت آن، فعالیت های مناسبت انجام دهند.

استاندار گیلان همچنین بر مثبت سازی نگرش ها درخصوص عملکرد نظام اسلامی و دولت در مدیریت بیماری با استفاده از ظرفیت روابط عمومی دستگاه ها و نیز انجام مطالعات و پژوهش های لازم در بررسی و احصاء راه های نشاط افزایی در جامعه در دوران پساکرونا با بهره گیری از استادان و صاحب نظران دانشگاه ها و حوزه های علمیه به دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تأکید کرد.

وی بیان داشت: اطلاع رسانی تلاش های صورت گرفته و آگاهی رسانی به مردم از توفیقات در مهار بیماری، منجر به اعتمادافزایی عمومی می شود و همه دستگاه ها برای انجام این مهم وظیفه دارند.

استمرار کنترل جدی مرزهای استان، تمهید مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و برقراری کلاس های حضوری پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و نیز جدیت در تکمیل اجرای کامل طرح نسخه نویسی الکترونیکی از دیگر مواردی بود که دکتر عباسی در این جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان بر آنها تأکید کرد.

در این جلسه که فرمانداران سراسر استان نیز به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند ، هریک از رئیسان کارگروه های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان