Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان رفع محرومیت از شفت به عنوان شهرستان کمتر توسعه یافته و شهرستان هدف استان در طرح پیشرفت و آبادانی را نیازمند مدیریت جهادی و میدانی دانست و گفت: عملکرد دستگاه ها در حوزه محرومیت زدایی، رصد و پایش می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی غروب امروز (چهارشنبه) در جلسه ستاد استانی هماهنگی پیشرفت و آبادانی شفت (شهرستان هدف استان در طرح پیشرفت و آبادانی 31 شهرستان منتخب مرحله اول کشوری با اولویت روستاهای شهرستان) اظهار داشت: برای حضور فعالانه سرمایه گذاران و رونق تولید و اشتغال، باید در گام نخست، زیرساخت ها در شفت ارتقاء یابد.

وی بازدید خود از شفت، روستاهای این شهرستان و گفت وگو با مردم را یادآور شد و با اشاره به وجود مشکلات زیرساختی در حوزه های خدمات رسانی ازجمله آب، برق، گاز و راه های ارتباطی در این شهرستان افزود: بسیاری از پروژه ها به ویژه در حوزه های عمرانی، توسط پیمانکاران با جدیت انجام نشده و نیمه کاره مانده که زیبنده مردم شریف این شهرستان نیست.

استاندار گیلان با انتقاد از نیمه کاره ماندن پروژه ها و نبود اهتمام از سوی برخی پیمانکاران برای تکمیل طرح ها، دستگاه های اجرایی را مکلف کرد نسبت به انجام وظایف محوله از سوی پیمانکاران، مطابق با قانون نظارت های لازم را داشته باشند.

دکتر عباسی همچنین به معاونان هماهنگی امور عمرانی و اقتصادی استانداری تأکید کرد که میزان توانمندی و فعالیت دستگاه ها در حوزه محرومیت زدایی با تمرکز بر رفع محرومیت در شفت را احصاء و مشخص کنند تا بر این اساس؛ برنامه ریزی های لازم برای پشتیبانی از دستگاه ها تدوین شود.

اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای این شهرستان ازسوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، بازنگری و اجرای طرح های هادی روستایی که یکی از مطالبات اصلی مردم شفت است، اجرای پروژه های گردشگری در منطقه با توجه به ظرفیت پرشمار آن، حمایت از روستاییان در مشاغل کشاورزی و باغی و نیز توسعه زراعت چوب از دیگر مواردی بود که استاندار گیلان در این جلسه مورد تأکید قرار داد.

وی در ادامه سخنانش مدیریت جهادی و مردمی را در محرومیت زدایی و هدایت شفت به مسیر رشد و توسعه پایدار، مهم خواند و گفت: تلاش هایی که تا زمان حاضر انجام شده، کافی نیست و باید بیشتر از قبل، برای رفع محرومیت از این شهرستان کوشش شود.

دکتر عباسی رعایت عدالت و توزیع متوازن و متعادل منابع در استان را یکی دیگر از راه هایی عنوان کرد که می تواند به توسعه شهرستان شفت کمک کند.

وی همچنین به برگزاری این جلسه با دستور کار هماهنگی پیشرفت و آبادانی شفت به عنوان منتخب مرحله اول کشوری، تأکید کرد که مدیران، باید شخصاً در این جلسه حضور یافته و جدیت لازم را برای تحقق مصوبات داشته باشند.

در این جلسه گزارش فرماندار شفت درخصوص اقدامات انجام شده و برنامه طرح پیشرفت و آبادانی روستاهای شهرستان منتخب، گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی در مورد اعتبارات ردیف های متمرکز یارانه ای (رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار) ارائه و پیشنهاد انتخاب شهرستان سیاهکل به عنوان شهرستان هدف مرحله دوم بر اساس اولویت ها و شاخص های مقایسه تطبیقی شهرستان های استان بررسی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان