Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه)  پس از بازدید چند واحد تولیدی در شهر صنعتی رشت در جمع خبرنگاران، این بازدید را به منظور بررسی عملکرد واحدهای تولیدی و پایش مشکلات آنها عنوان و بر لزوم حفظ شرایط کنونی تولید و تلاش در جهت توسعه آن تاکید کرد.

 وی ادامه داد: در بسیاری از اقلام که پیشتر جهت تامین آنها وابسته به خارج از کشور بوده ایم، امروز شاهد خودکفایی در  تولید داخلی هستیم و از این رو به خود می بالیم.

وی با بیان اینکه بر اساس منویات رهبری اجازه واردات بیش از نیاز را نمی دهیم، افزود: در صورتی که تولید مشابهی داشته باشیم؛ اجازه وارد کردن آن کالا را نمی دهیم.

استاندار گیلان یادآور شد: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب، سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده و دولت سیزدهم بر اجرای سیاست های تحقق آن تاکید دارد،  باید راه را برای تولید بیشتر، هموار و تسهیل گری را به عنوان امری ضروری سرلوحه کار قرار داد.

وی اجرای این مهم را از برنامه های راهبردی در مدیریت استان خواند و تصریح کرد: باید از همه ظرفیت ها جهت افزایش اشتغال ، رونق تولید و حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان استفاده شود.

دکتر عباسی مبارزه با قاچاق کالا را از شعارهای راهبردی دولت سیزدهم عنوان و با تصریح اینکه از تولید با جدیت حمایت می کنیم، گفت: تعزیرات و پلیس امنیت اقتصادی، مسئله قاچاق کالا را به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار دهند.

وی با اشاره به نقش تولید کنندگان در توسعه اشتغال و رشد اقتصادی استان گفت: تسهیلات و مشکلات ارزی از جمله مطالبات و دغدغه تولیدکنندگان استان است.

دکتر عباسی با اشاره به بازدید امروز خود از چند واحد تولیدی در شهر صنعتی رشت، افزایش تولید را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به میزان تقاضا لازمست به جریان تولید سرعت بخشید و توسعه شهرک های صنعتی و مولد سازی واحدهای کنونی در این مجموعه ها را دنبال کرد.

وی زمین های واگذار شده به برخی افراد به منظور انجام امور تولیدی در سال های گذشته را مورد اشاره قرار داد و گفت: اراضی راکد به زودی خلع ید و به متقاضیان دارای شرایط واگذار می شود.

دکتر عباسی ادامه داد: باید تلاش شود تا واحدهای راکد ، وارد جریان تولید شوند و واحدهای نیمه راکد نیز به واحدهای مولد تبدیل شود و اطمینان داریم با حمایت مردم و هم افزایی دستگاه های اجرایی ، به اهداف توسعه محور استان می رسیم.

وی از صدور مجوزهای بی نام برای تولید خبر داد و گفت: این اقدام در جهت تسریع روند اداری و بر اساس سند آمایش سرزمینی و نیز طبق مزیت های نقاط مختلف استان انجام می شود و در قالب فراخوان به سرمایه گذاران، اعلام و سپس به متقاضیان دارای شرایط اعطا می شود.

استاندار به محدودیت زمین در گیلان اشاره و اضافه کرد: توسعه صنایع دانش بنیان و  سبک ، از اولویت های استان است.

استاندار گیلان امروز با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیران کل ستادی استانداری و دستگاه های اجرایی از یک شرکت تولید انواع دارو به شکل پماد، کرم، ژل، لوسیون و محلول و نیز یک شرکت تولید انواع رادیاتور پنلی، لوله های پنج لایه و شوفاژ، پکیج فلزی، اتصالات فلزی و کولر گازی و اسپیلت در شهر صنعتی رشت بازدید کرد و در یکی از این واحدها، جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان به ریاست دکتر عباسی تشکیل شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان