Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان خواستار راه اندازی شبکه ملی اطلاعات شد و گفت: در بستر شبکه ملی اطلاعات می توان بخشی از شبهات و پرسش ها را پاسخ داد، زیرا نظام اسلامی برگرفته از معارف دین خداست و شهدا، آزادگان و ایثارگران از افتخارهای جامعه محسوب می شوند.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سالن اجتماعات مصلی رشت با بیان اینکه انسان باید در تمامی امور اول پروردگار را در نظر بگیرد، اظهار کرد: کسی که خود را وارد اموری می کند بدون اینکه به عواقب آن بیندیشد خود را در معرض سختی ها و عوارض تلخ قرار می دهد. وی با اشاره به گسترده بودن فعالیت های فرهنگی در گیلان گفت: مقوله فرهنگ می تواند فضاهای گسترده ای را به خود اختصاص دهد بنابراین بزرگ ترین امر در کشور که همه می توانند زیر پوشش آن قرار گیرند، فرهنگ است. نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه در مقوله فرهنگ باید عمیقانه و هوشمندانه عمل شود، بیان کرد: اگر بخواهیم در عرصه های اقتصاد و سیاست به رشد برسیم این امر تحت پوشش فرهنگ تحقق پیدا می کند. فلاحتی نقش ادراکی مبتنی بر شناخت در دنیای معاصر به منظور پیروزی در جنگ اراده ها را بسیار مؤثر دانست و افزود:دشمن درصدد است اندیشه و طرز تفکر مردم را هدف قرار دهد و براین اساس جنگ ادراکی به معنای نشانه رفتن طرز تفکر مردم است.

وی با بیان اینکه ملت ایران تمام ناملایمات را در سایه توکل به خدای متعال و توجه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف سپری کرده است، تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی می تواند بخشی از جنگ های روانی، ترکیبی و ادراکی را پاسخ دهد. رئیس شورای فرهنگ عمومی استان گیلان خواستار راه اندازی شبکه ملی اطلاعات شد و اظهار کرد: در بستر شبکه ملی اطلاعات می توان بخشی از شبهات و پرسش ها را پاسخ داد، زیرا نظام اسلامی برگرفته از معارف دین خداست و شهدا، آزادگان و ایثارگران از افتخارهای جامعه محسوب می شوند. فلاحتی با تأکید بر پاسخگویی هوشمندانه و سریع نسبت به شبهات و ترفندهای دشمن گفت: اولویت های گیلان در کنار خدمات خوبی که از طرف دولت به جامعه ارائه می شود باید در شورای فرهنگ عمومی مطرح شود. فرصت حضور و مشارکت مردم در مسؤولیت های اجتماعی فراهم شود استاندار گیلان نیز در این  جلسه با بیان اینکه یکی از اهداف دولت کاهش شکاف و ارتباط میان مردم و مسؤولان است، اظهار کرد: با توجه به فاصله ایجادشده بین مردم و مسئولان طی سال های گذشته و از سوی دیگر تلاش معاندان نظام و انقلاب برای کاهش اعتماد عمومی، مدیران باید همراه مردم باشند به گونه ای که آحاد جامعه هیچ شکافی بین خود و آنان احساس نکنند. اسدالله عباسی با تأکید بر لزوم توجه به مهندسی فرهنگی در جامعه گفت: دشمنان با ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان و نیز فراهم سازی فضای ناامیدی و یأس، به دنبال سوءاستفاده و پیش بردن اهداف شوم خود هستند و در چنین فضایی باید با نقش آفرینی مهندسی فرهنگی این تهدید به فرصت تبدیل شود. وی نقش انسجام و اتحاد رسانه ای برای کاهش فاصله بین مردم و مسئولان و همچنین تقویت امید در جامعه را بسیار مؤثر دانست و بیان کرد:با وجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب و ترسیم نقشه راه از سوی ایشان؛ متأسفانه در سال های گذشته به بیراهه رفته ایم و شورای فرهنگ عمومی می تواند در راستای انسجام ملی و استفاده شایسته از فرصت ها و ظرفیت ها گام بردارد. نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به ضرورت استفاده از ابزارهای تبلیغاتی برای مدیریت منسجم فرهنگی و تقویت مساجد بیان کرد: همه مسئولان اجرایی استان باید در راستای تحقق شعار راهبردی دولت مردمی و انقلابی برای جلب و تقویت اعتماد مردم و امیدبخشی در جامعه اهتمام ورزند.

عباسی با بیان اینکه امیدآفرینی و اعتمادسازی دولت در مقابله با کرونا و نیز انجام موفقیت آمیز واکسیناسیون باید موردتوجه مردم قرار گیرد، تصریح کرد: ذخیره سازی مناسب کالاهای اساسی، ایجاد ثبات در نرخ تورم و تسهیل شرایط صادرات کالاهای تولیدی به خارج از کشور ازجمله اقدامات مهم دولت سیزدهم بوده و دولت در تلاش برای رفع مشکلات معیشتی مردم است. وی یکی از ارکان مهم در حل مشکلات کشور را انسجام و هماهنگی قوای سه گانه در رفع مشکلات برشمرد و گفت:دولت سیزدهم در خصوص خنثی کردن و رفع تحریم ها تاکنون عملکرد موفقیت آمیزی داشته و سفر رئیس جمهوری به روسیه و همچنین حضور در اجلاس شانگهای به عنوان اقدامات با اهمیت در این راستاست که باید به مردم اطلاع رسانی شود. استاندار گیلان با تأکید بر لزوم فراهم سازی بسترهای لازم برای حضور و مشارکت مردم در مسئولیت های اجتماعی با هماهنگی همه نهادها و دستگاه های افزود: باید از همه ظرفیت ها برای خدمتگزاری به مردم ، اعتمادسازی و تقویت روحیه امید از طریق رفع دغدغه های فرهنگی اقدام شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان