Sunday، 14 July 2024 | یکشنبه، 24 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با قدردانی از حضور بی نظیر و باشکوه مردم در راهپیمایی دشمن شکن و استکبارستیز 13 آبان، کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت را رویکرد دولت سیزدهم دانست و گفت:  بهره مندی از ظرفیت اولیاء و خیران در مردمی کردن مدارس و فعالیت های مختلف آموزش و پرورش اثربخش بوده و باید عدالت آموزشی در مناطق مختلف گیلان اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان، ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) از حضور بی نظیر و باشکوه اقشار مختلف مردم بصیر و ولایتمدار در راهپیمایی دشمن شکن و استکبارستیزانه 13 آبان قدردانی و اظهار کرد: این حضور مقتدرانه نشان دهنده ایمان راسخ و نگاه عمیق مردم شریف ایران اسلامی به مبانی اعتقادی و دلبستگی اصل نظام مقدس جمهوری ایران اسلامی است که باید قدردان آن باشیم.

وی با بیان اینکه هزینه در حوزه آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری برای آینده کشور محسوب می شود، اضافه کرد: نگاه دولت سیزدهم به این نهاد ارزشمند، نگاهی اولویت دار و تحولی با رویکرد ترویج مبانی هویت ایرانی اسلامی است.

نماینده عالی دولت در گیلان کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت را حائز اهمیت و دارای ظرافت های بسیار دانست و تاکید کرد: انسان سازی و تربیت نیروهای کمال یافته، کارآمد و مجهز به سلاح علم و ایمان و دارای مهارت زندگی، فردی و اجتماعی، ماموریت مهم آموزش و پرورش است.

دکتر عباسی همچنین توجه به مباحث معنوی و اخلاق اسلامی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: در کنار تعلیم و آموزش؛ ترویج اقامه نماز جماعت در مدارس و بهبود نمازخانه ها، ایجاد فضای بانشاط و دارای جذابیت فرهنگی و هنری، برپایی اردوهای فرهنگی، مذهبی و تفریحی و تمهید مقدمات بهره مندی دانش آموزان از آن مورد انتظار است.

وی تقویت روحیه پرسشگری و نقادی دانش آموزان در کنار شور و نشاط دوران تحصیل را در پیشرفت جامعه بسیار موثر دانست و افزود: حضور سخنرانان توانمند در مدارس برای پاسخگویی به شبهات دانش آموزان و گفت و گوی صمیمانه با آنان از جمله نکاتی است که باید از سوی متولیان دستگاه تعلیم و تربیت مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال هویت زدایی و تهدید باورها و اعتقادات نوجوانان و جوانان است، تصریح کرد: با تقویت نظارت بر عملکرد مدیران و معلمان مدارس و بهره مندی از ظرفیت فرهنگیان خبره در امور تعلیم و تربیت، برگزاری جلسات کاربردی با حضور اولیاء مدارس و دانش آموزان باید فرآیند رشد نسل فعلی و آینده به خوبی برنامه ریزی و مدیریت شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در مولدسازی فضاهای آموزشی و توجه به پژوهشکده ها باید ایده های نو و عملیاتی در کنار رشد و تعالی دانش آموزان مدنظر باشد، گفت: هنرستان های استان در راستای ایجاد مهارت و فن آموزی و ارتباط دانش آموزان با مزیت های گیلان در بخش های گردشگری، صنعت و کشاورزی و نظیر آن  فعال سازی شود.

دکتر عباسی با تاکید بر اینکه باید عدالت آموزشی در شهرستان های مختلف گیلان با اولویت مناطق کم برخوردار به درستی اعمال شود، خاطرنشان کرد: در پویا کردن فعالیت های آموزشی و پرورشی ضمن توجه به همه مدارس؛ از ظرفیت خانواده ها و خیران در مردمی کردن فعالیت های مختلف آموزش و پرورش در زمینه هوشمندسازی مدارس، ایجادفضاهای ورزشی و امکانات و تجهیزات مدارس، بهره مند شوید.

دراین جلسه محمد فائزی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گزارشی از فعالیت های این اداره کل در بخش های مختلف ارائه کرد و دیگر اعضا نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان