Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه مسئولان باید نسبت به عملکرد خود در برابر مردم پاسخگو باشند، گفت: دشمن از کوچک ترین خطای ما سو استفاده می کند.

آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر یکشنبه در پنجمین همایش استانی ائمه جمعه گیلان با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی برای ترویج احکام الهی تلاش کنیم، اظهار داشت: مدیریت دینی، اخلاقی و معنوی جامعه همواره در طول تاریخ با همه رنج ها در دست عالمان دینی بوده و باید این جایگاه حفظ شود.

وی عالمان را وارثان انسان های متکامل و به مقصد رسیده دانست و گفت: عالمان دینی هرگز از رسالت و مسیر خود غفلت نکرده و ارتباط شان با خدای متعال مستمر است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد: باید همه مسئولان در پیشبرد اهداف حوزه کاری خود قاطع باشند.

وی با بیان اینکه همه ما مسئولان باید در برابر عملکردمان پاسخ گو باشیم چرا که مردم پیگیر اتفاقات و مسائل روز هستند، افزود: هیچ وقت در زندگی از خودمان غافل نشویم و در مقابل مشکلات، خود را فراموش نکنیم چراکه در این صورت بازنده هستیم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به خطبه ۱۵۲ نهج البلاغه خاطرنشان کرد: حضرت (ع) فرموده کسی که دارای قلب آگاه، خردمند و درون پاک باشد، فرجام و نتیجه کار خود را می بیند و خداوند نیز فراز و نشیب های زندگی را به او نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه عالمان دینی نگاه واقع بینانه به مسائل اجتماعی داشته باشند، اظهار کرد: دشمن از کوچک ترین خطای ما سو استفاده کرده و به طبل می کوبد، بنابراین باید مدیریتمان در حکومت دینی مبتنی بر امامت باشد به طوری که دائماً چشم و گوش مان به رهبری باشد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در مواجه با پدیده های اجتماعی و بحران ها، به فکر ارائه راهکار و رفع مشکلات باشیم، اضافه کرد: ائمه جمعه همواره جایگاه نماز جمعه را حفظ کرده و سطح آن را پایین نیاورند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان