Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان با اشاره به ارتباط تنگاتنگ بین تولید برق و گاز گفت: با مصرف بهینه می توان مشکل را حل کرد تا هر دو انرژی در اختیار همه مشترکان قرار گیرد.

بهمن داراب زاده پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای معاونین گفت: بسیاری از نیروگاه های حرارتی کشور، گاز سوز بوده و برای تولید برق به گاز نیاز دارند و در صورتی که در تأمین سوخت گاز نیروگاه مشکلی پیش آید، بطور حتم در تأمین برق هم مشکل خواهیم داشت.

وی افزود: در فصل سرما که با مصرف بالای انرژی گاز توسط مشترکان خانگی مواجه می شویم، به علت ارتباط تنگاتنگی که بین این دو انرژی وجود دارد، در تأمین گاز نیروگاه ها و صنایع خلل وارد می شود و می تواند چالش هایی را در تأمین برق به وجود آورد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: با مصرف بهینه گاز و برق می توان این مشکل را حل کرد تا انرژی های برق و گاز به اندازه کافی در اختیار همه مشترکان قرار گیرد.

وی افزود: با تنظیم دمای خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد و با خاموش کردن حتی یک لامپ اضافی و با راهکارهای ساده دیگری چون لباس مناسب پوشیدن، درزگیری و استفاده از پرده های ضخیم می توان از هدررفت انرژی جلوگیری کرد و به صنعت های برق و گاز کمک نمود.

داراب زاده گفت: در صورتی که مردم استفاده بهینه از انرژی گاز را رعایت نکنند، نیروگاه ها به استفاده از سوخت دوم خود، یعنی گازوئیل برای تولید انرژی برق اقدام خواهند کرد که این امر می تواند به آلودگی بالای محیط زیست منجر شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان