Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2
حسین لطفی - مدیر مسئول

نماینده رشت به دنبال نوشدارو برای برنج

چاپ کد خبر: 84151 |

اختصاصی گیلانیان : نماینده رشت پس از سه سال حضور در مجلس در غور و بررسی محصول برنج به نتایجی رسیدند که یک سال مانده به پایان دوره نمایندگی یافته های علمی خود را از خبرگزاری مهر 10 دی 1401 تحت عنوان"شالیکاران چشم انتظار خرید تضمینی برنج" جهت بهره برداری موکلین منتشر کرد که جای تاسف دارد.

 هم اکنون چهار ماه از برداشت برنج گذشته تقریبا محصول برنج از دست 75 درصد از برنجکاران خارج شده تازه نماینده محترم رشت به فکر خرید تضمینی برنج افتاد؛ یعنی نوشدارو بعد از مرگ سهراب!؟

علی الظاهر مصلحت آقای دکتر بر نعل وارونه تعلق گرفته و اولویت را به درمان داده تا پیشگیری شاید هم حق داشته باشد چون پیشکیری درآمد درمان را ندارد نمی توان هم از بیمه و هم زیر میزی کذایی از بیمار دریافت کرد.

آقای دکتر در مصاحبه­ای با خبرگزاری مهر افاضه کردند: به جد پیگیر هستند"برای حمایت کشاورزان شالیکار باید خرید تضمینی در دستور کار قرار گیرد" ولی نفرمودند برای کدام دوره نمایندگی خرید تضمینی برنج را پیگیری خواهند بود!

از کرامات آقای نماینده همین بس بعد از سه سال نمایندگی مردم رشت متوجه شدند: آب بهای کشاوری سه برابر شده، از کشاورز به جای آبیاری سنتی آب بهای آبیاری صنعتی می­گیرند، تغییر کاربری ها در اراضی کشاورزی، صنعت کشاورزی گیلان را به مخاطره انداخته است!؟

آقای نماینده الآن ماه دی است دقیقا چهارماه از برداشت برنج گذشته خرید تضمینی را معمولا قبل از ورود محصول به بازار اعلام می کنند، روش اقدام حضرت عالی دمیدن سرنا از سر گشاد است زیرا فایده ای به حال کشاورز ندارد، زیرا در مورد این مهم باید پنج ماه قبل اقدام می شد ولی چون سر شما جای دیگر شلوغ بود کشاورز بالاجبار محصولش را به بازار عرضه کرد و قال قضیه را کند، حالیه دستش خالی است و ندبیر شما هم فایده ای به حالش ندارد.

آقای نماینده! با توجه به اوضاع و احوال جنابعالی معلوم است حتما از وضعیت بیمه محصولات کشاورزی خبر ندارید که هنوز که هنوز است خسارتی برای محصولات کشاورزی سال زراعی گذشته تعیین نشده است! اصلا می دانید چرا ؟ من به شما می گویم: رییس سازمان جهاد کشاورزی اعلام کرد امسال تولید برنج 20 درصد رشد داشته است؟ وقتی نماینده مستقیم بیمه محصولات کشاورزی چنین اعلام می کند، آیا بیمه خسارتی هم پرداخت می کند؟؟ اصلا به نظر رئیس فراکسیون برنج کشور این رشد تولید صحیح است؟!

آقای نماینده! معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان اعلام در گفتگو با ایرنا در تاریخ 20آذر 1401 می کند: "۱۰۰ مرکز خرید بیمه نامه محصولات کشاورزی در گیلان فعال شده است". با توجه به اوضاع بیمه محصولات کشاورزی خصوصا در سال جاری و عموما در دو سه ، سال اخیر که مشمول دوره نمایندگی شما است چرا مرکز خرید بیمه نامه محصولات کشاورزی مثل بنگاه های معاملات ملکی مثل قارچ در حال رویش است؟! آیا این مراکز با توجه به شرح ماوقع به نفع کشاورز است؟

امیدواریم در دور بعد اگر توفیق خدمت در مجلس را یافتسد در مورد خرید تضمینی برنج و سایر محصولات کشاورزی و بیمه محصولات کشاورزی قبل از فوت وقت اقدام بفرمایید. خسته نباشید.

نویسنده:
حسین لطفی - مدیر مسئول
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان