Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : کوچکی نژاد از اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری ها در مجلس در آینده نزدیک خبر دارد و گفت: قانون انشعابات املاک نسقی تا پایان سال ۱۴۰۱ ادامه دارد.

جبار کوچکی نژاد شامگاه سه شنبه (۱۳ دی) در گفت و گوی خبری اظهار داشت: قانون انشعابات املاک نسقی تا پایان سال ۱۴۰۱ ادامه دارد.

نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس اضافه کرد: در سال ۱۳۹۶ مجلس قانونی را وضع کرد تا شرکت های آب، برق و گاز به دارندگان خانه های نسقی فاقد پروانه که هنوز تکلیفشان مشخص نیست خدمات لازم را به شکل موقت ارائه بدهند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه قانون مذکور در آن سال اجرا شد و تعدادی از واحد های مسکونی باقی ماندند افزود: در حال حاضر ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهر رشت وجود دارد که روی اراضی نسقی احداث شده اند و به مردم فروخته شده است.

وی یادآور شد: کسانی که داخل این خانه ها زندگی میکنند اصولاً جزو اقشار آسیب پذیر هستند و در این فصل زمستان از امکاناتی نظیر آب، برق و گاز محرومند از طرفی مجلس در بودجه سال ۱۴۰۱ قانونی را وضع کرد تا قانون مصوب سال ۹۶ برای ارائه خدمات آب، برق و گاز به املاک نسقی ادامه پیدا کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان ادامه داد: متاسفانه تفسیری که از قانون سال ۹۶ به عمل آمد اینطور بود که ارائه خدمات آب، برق و گاز تنها به خانه های نسقی ساخته شد قبل از سال ۹۶ تعلق می گیرد در صورتی که روح قانون چیز دیگری بود.

کوچکی نژاد ابراز داشت: با توجه به ممانعتی که دستگاه های نظارتی و قضایی به عمل آوردند و شهرداری ها هم به همین شکل، مکاتبه ای را با معاونت قوانین مجلس انجام دادم و در آن تاکید کردم که هدف قانونگذار از ارائه انشعابات آب، برق و گاز تا سال ۱۴۰۱ است.

وی اذعان کرد: پاسخی که معاونت قوانین مجلس به مکاتبه انجام داد این بود که قانون دادن انشعابات آب، برق و گاز به ساختمان های ساخته شده در اراضی نسقی تا سال ۱۴۰۱ تمدید شود بنابراین کسانی که تا به امروز ساختمان فاقد پروانه دارند برای آنان انشعابات لازم صادر می شود.

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس افزود: اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری ها هم مورد دیگری است که پیشنهاد آن را در مجلس ارائه کردم تا به عنوان یک تبصره برای همیشه مشکل اراضی نسقی و ساختمانهای فاقد پروانه ساخت حل و فصل بشود.

کوچکی نژاد در این مورد توضیح بیشتری ارائه داد و خاطرنشان کرد: طبق این قانون که در دستور کار مجلس قرار دارد شهرداری ها می توانند روی زمین های نسقی و قول نامه ای پروانه ساختمانی صادر کنند البته پروانه ساختمانی نشانه مالکیت زمین نیست از سویی امکان دارد این قانون به زودی وارد صحن علنی مجلس شود و رأی بیاورد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان