Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2
نماینده ولی فقیه در گیلان :

پرهیز از جزیره ای عمل کردن در کارهای فرهنگی

چاپ کد خبر: 84233 |

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به جشن های نیمه شعبان و ضرورت حفظ حرمت حضرت مهدی (عج) در این جشن ها گفت: در کارهای فرهنگی از جزیره ای عمل کردن پرهیز شود.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر دوشنبه در دیدار اعضای بنیاد مهدویت استان گیلان با بیان اینکه خداوند متعال در قران کریم ۲ طایفه ظالمان و کافران را لعنت کرده است اظهار داشت: در سایه حکومت حضرت مهدی (عج) بساط ظلم و کفر برچیده خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ضرورت برگزاری جلسات مشترک بین اعضای بنیاد مهدویت استان با سایر نهادها افزود: جلسات مشترک بین این بنیاد با نهادهایی همچون آموزش و پرورش، دانشگاه ها، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، کانون پرورش فکری، سازمان تبلیغات اسلامی، ارشاد اسلامی، اداره کل اوقاف و سپاه برگزار و از نظریات و راهکارهای این نهادها استفاده شود.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در کارهای فرهنگی، جزیره ای عمل نشود و دستگاه ها سعی کنند کنار یکدیکر باشند، افزود: پرورش مربی برای پاسخگویی به شبهات و ترویج مهدویت نیز ضرورت دارد و از آنجا که بسیاری از شبهات مشابه یکدیگرند بنابراین تمام توان برای پاسخگویی به شبهات به کار گرفته شود.

امام جمعه رشت با اشاره به جشن های نیمه شعبان و ضرورت حفظ حرمت حضرت مهدی (عج) در این جشن ها گفت: در برگزاری جشن ها، جلب رضایت پروردگار و حضرت مهدی (عج) در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: جلسات بنیاد مهدویت و برنامه های مرتبط با نیمه شعبان باید به تقویت ۴ بخش از جمله تقویت رابطه مردم با امام زمان (عج)، تقویت سبک زندگی با الگوگیری از اهل بیت (ع) و اسلام، تقویت فرهنگ انتظار و تقویت پایه های دینی و اسلامی در جامعه منتهی شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان، تشکیل حکومت اسلامی را هدیه الهی دانست و عنوان کرد: نظام اسلامی امروز میدان دار است تا جایی که بسیاری از افراد در دنیا، حسرت این حکومت را می خورند اما عده ای در داخل کشورمان ناشکری می کنند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت تقویت سبک زندگی اسلامی در جامعه گفت: کشور چین ۱۲ برابر ایران جمعیت دارد اما مصرف انرژی در کشور ما بسیار بیشتر است و اگر این روند در مصرف انرژی تداوم یابد، آیندگان ما را لعن خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان به عوامل افزایش مصرف انرژی در کشور اشاره و بیان کرد: وجود آسمان خراش ها، متصاعد شدن گازهای گلخانه ای و آلودگی ها و کثرت ماشین در شهرهای بزرگ همواره مشکل ساز شده تا جایی که مصرف انرژی آب، برق، تلفن و سایر موارد کاهش نیافته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان