Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان داشتن مردم خوب، آگاه و معنوی را نشانه پیشرفت ایران دانست و گفت: عدم وابستگی به قدرت ها از ویژگی های جوان ایرانی است.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر چهارشنبه در تجمع پسران انقلاب در رشت ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز وارث این انقلاب عظیم هستیم، اظهار کرد: نوجوانان و جوان امروز با حضور خود در این اجتماع به دشمنان اعلام کردند، به خط و مسیری که توسط بزرگان و شهدایمان ترسیم شده عمل کرده و در همان مسیر گام بر می دارند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه نوجوان و جوانان امروز پر چمداران آینده و پذیرنده مسئولیت ها در جای جای کشور خواهند بود، افزود: کسانی که امروز مسئولیت های مختلف جامعه را برعهده دارند جوانان اوایل انقلاب اسلامی بودند.

آیت الله فلاحتی، هندسه مدیریت دنیای امروز را با شرایط ۵۰ سال قبل متفاوت دانست و گفت: تفکر انقلاب اسلامی و اندیشه امام (ره) که برگرفته از اسلام و قرآن است، معادلات دنیای امروز را وارد مرحله جدیدی کرده است.

برنامه گسترده دشمن برای نوجوانان و جوانان ایرانی

امام جمعه رشت با اشاره به برنامه های گسترده و راهبردی دشمنان علیه جوانان و نوجوانان ایرانی تصریح کرد: جوانان و نوجوانان ایرانی امروز عمده ترین هدف قدرت های سلطه است و آنقدر که جامعه ایرانی مورد هدف قدرت های سلطه است، جوانان عربستانی، هندی، پاکستانی و سایر ملت ها چندان مورد توجه قدرت های سلطه جهانی نیستند.

وی افزود: یکی از دلایلی که قدرت های سلطه جوان ایرانی را مورد هدف قرار داده این است که نوجوان و جوان ایرانی انقلاب اسلامی را باور کرده و فهمیده است که در کنار انقلاب ماندن، زمینه تعالی و رشد آنان را فراهم می کند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه جوان و نوجوان ایرانی امروز آرمانی زندگی می کند، ادامه داد: آرمانی زندگی کردن به معنای عدم وابستگی به قدرت ها و نپذیرفتن سلطه و زور است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان کشورهایی از جمله عربستان، ترکیه و سایر کشورها از فکر کردن درباره مسائلی که برای جوان ایرانی پیش پا افتاده است، عاجزند، گفت: جوان ایرانی نه تنها به اقتدار خود بلکه به اقتدار همه جوانان دنیای اسلام می اندیشد و جوان سوری، عراقی و ترکی، لبنانی، پاکستانی، افغانی و مالزیایی افتخار می کنند که جوانان ایرانی از آنان حمایت می کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه جوان ایرانی در عرصه علم، مقاومت، اقتدار و مقابله با قدرت های سلطه، الگویی برای جوانان سایر کشورها است، افزود: آغاز حرکاتی از سوی جوانان جنبش وال استریت یا اجتماعات عظیم در اروپا و فرانسه بیانگر آن است که از جوان ایرانی الگو گرفته اند.

جوانان ایرانی قادر به فتح همه قله ها هستند

وی با بیان اینکه جوانان امروز با جوانان قبل از انقلاب اسلامی تفاوت زیادی دارند، تصریح کرد: جوان ایرانی امروز در داخل و خارج مورد توجه فرهیختگان دنیا است و برجستگان و فرهیختگان داخلی هم به جوان و نوجوان ایرانی افتخار می کنند چراکه بسیاری از دستاوردها و نوآوری ها در دانش نانو، فناوری های مختلف، هوافضا، انرژی هسته ای و سایر پیشرفت های علمی در واقع حاصل زحمات جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله این مرز و بوم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: کسب موفقیت ها و دستاوردهای مختلف علمی برای جامعه ایرانی نشان می دهد که نوجوان و جوان ایرانی قادر است قله های بلند موفقیت را فتح کند و این مسئله برای دشمن غیرقابل تحمل است به همین دلیل نقشه می کشند تا جوان ایرانی را از مسیر تعالی منحرف کند.

آیت الله فلاحتی داشتن مردم و جوانان و نوجوان خوب و آگاه و معنوی را نشانه پیشرفت ایران دانست و گفت: دشمن تمام ابزارهای مادی و معنوی خود را به کار گرفته تا گرایش فکری، سیاسی و اجتماعی نوجوان و جوان ایرانی را منحرف کند اما هرچه نقشه کشیده اند نقش بر آب شده است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نه تنها به اقتدار و عظمت جوانان ایران بلکه به اقتدار جوانان جوامع اسلامی و غیراسلامی هم می اندیشند، افزود: امروز جوان مسیحی، یهودی و زرتشتی و سایر کشورها هم به وجود رهبری همچون آیت الله امام خامنه ای افتخار می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان