Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان از وضعیت تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز انتقاد کرد و گفت: مردم افراد سودجو را به دستگاه قضا معرفی کنند تا با آنها برخورد قانونی صورت گیرد.

حجت الاسلام حمزه خلیلی در جمع نخبگان و علمای اهل سنت تالش با اشاره به اینکه اسلام دینی جهان شمول است، اظهار کرد: خداوند در قرآن فرمود: «انا ارسلناک الا رحمت للعالمین» که این وصف «رحمت للعالمین» برای هیچ پیامبری ذکر نشده است.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام و بزرگان دین بر وحدت و انسجام بین مسلمین تاکید داشتند، افزود: امام خمینی (ره) نیز همواره بر وحدت کلمه تاکید می کرد و به آن پایبند بود.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه در تفاسیر مختلف معانی متعددی برای عبارت «رحمت للعالمین» بیان شده است، ادامه داد: برخی وجود پیامبر را «نعمت» و برخی «رحمت شانی» دانسته اند که هر کس به برنامه هایی که توسط پیامبر رحمت تبیین شده است عمل کند سعادتمند و هدایت شده و آنان که از آن روی گردانند، گمراه خواهند شد.

حجت الاسلام خلیلی رحمت للعالمین بودن را یک خصلت و رفتار پیامبر اعلام کرد و گفت: تمام افعال ایشان همواره توأم با محبت و رأفت و مهربانی بوده است.

وی به عفو گستردهانونی با آنان صورت گیرد.

وی به عفو گسترده مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: این رفتار نشان دهنده همان سیره و رفتار مهربانانه نبوی است و پیامبر اسلام علاوه بر آنکه می بخشید برای امت استغفار هم می کرد.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش می کند تا فرزندان ما را از محیط گرم خانواده جدا کند و خشم و خشونت را ترویج کند، اضافه کرد: دشمنان در صدد هستند وحدت و انسجام ملی ما را خدشه دار کرده و خودشان نیز برای دشمنی کردن علیه کشور اسلامی ایران متحد شده اند.

حجت الاسلام خلیلی تصریح کرد: ما باید با اتحاد و همدلی قدرت اسلام و رأفت پیامبر اسلام را برای جهانیان نشان دهیم.

وی با انتقاد از افرادی که زمین های زراعی را با قیمت کم از کشاورزان خریداری کرده و با تغییر کاربری غیر مجاز و ساخت ویلاهای مجلل آن را به افراد غیر بومی فروخته و ثروت هنگفتی را به دست می آورند اشاره کرد و گفت: مردم باید این افراد را به دستگاه قضائی معرفی نمایند تا برخورد قانونی با آنان صورت گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان