Thursday، 29 February 2024 | پنجشنبه، 10 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه شهرداری ها باید با فضاسازی درست محیط فرهنگی ناب قرآنی را به رخ گردشگران بکشند، گفت: برخی علایم و فضاسازی های شهری، مغایر با فرهنگ اسلامی است.

آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر شنبه در شورای فرهنگ عمومی گیلان، اظهار کرد: زمان بیشتری در اختیار ادارات و دستگاه ها در شورای فرهنگ عمومی جهت ارائه گزارش عملکرد قرار داده شود.

وی با اشاره به ارائه گزارش عملکرد در حوزه عفاف و حجاب در گیلان از سوی برخی دستگاه ها، افزود: عملکردها در حوزه عفاف و حجاب راضی کننده نیست و باید تلاش های بیشتری در این بخش صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه کارگاه های شورای فرهنگ عمومی استان راه اندازی شد، گفت: مسئله نهادینه کردن فرهنگ عمومی قرآنی جدی گرفته شود و تحقق این مهم نیازمند تلاش شبانه روزی همه دستگاه ها را می طلبد.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه فرهنگ قرآنی باید از سنین پایه نهادینه شود، اضافه کرد: برنامه ریزی برای فعالیت قرآنی و تبیین معارف و مفاهیم قرآنی در کودکان مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کودکان مهم ترین سرمایه های آینده کشور هستند، افزود: نگاه قرآنی باید در سنین پایه و کودکی در افراد متبلور شود.

فلاحتی با بیان اینکه شهرداری ها باید با فضاسازی درست محیطی فرهنگ ناب قرآنی و دینی را به رخ گردشگران بکشند، گفت: برخی علائم و فضاسازی های شهری، مغایر با فرهنگ اسلامی و قرآنی است و باید اصلاح شود.

وی با تاکید بر نظارت جدی تر بر مصوبات شوراهای اسلامی شهر و تصمیم گیری های مدیریت شهری در فضاسازی ها، افزود: فضای یک شهر اسلامی باید رنگ و بوی معنوی و عرفانی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد: مصوبات شورای اسلامی شهرها در خصوص فضاسازی شهری در جلسه شورای فرهنگ عمومی مورد بررسی قرار گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان