Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2
گیلانیان : استاندار گیلان ورود مسافر به این استان را نعمت دانست و گفت: ضروریست تا بسترهای آرامش مسافران نوروزی در گیلان فراهم شود و برنامه ریزی های لازم برای تحقق این مهم انجام گیرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی بعد از ظهر امروز (یکشنبه ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۱) در جریان سفر  به  شهرستان رودبار به منظور بهره برداری مجدد از معدن سنگرود، در جلسه شورای ترافیک با اشاره به اهمیت توجه به ورودی های گیلان و آماده سازی آنها اظهار کرد: ورودی های استان باید برای سفر خاطره انگیزه و لذت بخش مسافران آماده شود.
وی با تاکید بر لزوم توجه به ورودی شهرستان رودبار اضافه کرد: مسئولان استان گیلان موظفند تا به دست اندرکاران این شهرستان برای فراهم کردن بسترهای لازم به منظور ورود مسافر کمک کنند.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به ورود مسافر در ۲ مرحله شامل اواخر هفته جاری و اوایل هفته آینده به استان خاطر نشان کرد: باید هماهنگی ها و برنامه ریزی ها برای ورود مسافر به استان در فرصت باقیمانده با دقت انجام شود.
وی بیان داشت: برای جلوگیری از ازدحام در پرداخت عوارض مربوط به آزادراه و پیشگیری از معطلی مسافران به گیلان، برگه های مربوط به پرداخت عوارضی به رانندگان ارائه شود تا با فرصت نسبت به پرداخت الکترونیکی آن اقدام کنند.
استاندار گیلان با اشاره به برنامه ریزی برای فعالیت خودروی سوخت سیار"سوخت گیری خودروها در صورت لزوم" اظهار کرد: در مسیرهای ورود به گیلان از ورودی رودبار توقفگاه برای استراحت مسافران وجود دارد.
وی با بیان اینکه خیابان ها برای ورود آسان مسافران بازگشایی و دستفروشان ساماندهی شود، اضافه کرد: آب آشامیدنی و نوسانات برق در نوروز مدیریت شود تا هم استانی ها و مسافران اذیت نشوند.
نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر برپایی بازارچه ها و نمایشگاه های موقت و دائمی در ورودی های استان اظهار کرد: در این نمایشگاه ها و بازارچه ها صنایع دستی و سوغاتی ها ارائه شود.
دکتر عباسی با تاکید بر ضرورت هماهنگی و انسجام دستگاه های مختلف استان گیلان در نوروز اضافه کرد: شیفت ها ساماندهی شود و مدیران در پاسخگویی آماده باشند، افتخار می کنیم که در دولت مردمی آیت الله دکتر رییسی خدمتگزار مردم باشیم.
استاندار گیلان با اشاره به فرارسیدن آیین چهارشنبه سوری اظهار کرد: چهارشنبه سوری یک سنت است و باید در آن از خشونت و آسیب و ایجاد خاطرات بد پیشگیری کرد، در این ایام مراقبت های لازم صورت گیرد تا به مردم و اموال آنان آسیب نرسد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به افتتاح معدن ذغال سنگ سنگرود شهرستان رودبار اشاره کرد و افزود: در گیلان فقر معدن داریم ضمن اینکه بیشتر معادن استان در شهرستان رودبار متمرکز شده است.
دکتر عباسی با بیان اینکه اشتغال جوانان حق مردم رودبار است به چند مورد سرمایه گذاری اشاره کرد و ادامه داد: سال آینده شاهد به بارنشستن بخشی از سرمایه گذاری ها در شهرستان رودبار خواهیم بود.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان