Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : به گفته امام جمعه رشت،در دوره ای که صهیونیست های غاصب رو به افول هستند، دولت آذربایجان اقدام به بازگشایی سفارت این کشور در تل آویو کرده در حالیکه بسیاری از کشورهای عربی از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به جایی نرسیدند و متوجه این امر شدند.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به لزوم احسان به درماندگان، نیازمندان و توجه به همسایگان اظهار کرد: بشر امروز با وجود رشد سرسام آور در عرصه های مختلف اما از برخی امور مربوط به کرامت انسانی و روابط اجتماعی از جمله مسئله رعایت حقوق همسایه کم توجه است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه بسیاری از ملت ها امروز به این باور رسیده اند که آمریکا شیطان، تبهکار و ظالم است، افزود: تلاش اروپاییان برای ایجاد روابط با کشورهای آسیایی و قدرت هایی که در کنار ایران هستند نشان می دهد اروپا هم به این باور رسیده است.

فلاحتی با اشاره به عهدنامه مودت بین ایران و ایالات متحده در ۶۸ سال قبل تصریح کرد: طبق این عهدنامه قرار شد دعواهای بین ۲ کشور از طریق وزارت خارجه دو کشور یا دادگاه بین المللی حل شود اما آمریکایی ها بعدها خیانت های فراوان کردند و سکوهای نفتی ما را در خلیج فارس و هواپیمای مسافربری ایران را مورد هدف قرار دادند و اموال ایران را هم بلوکه کردند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه هیچ کشوری در دنیا نمی تواند آمریکا را در دادگاه بین المللی محکوم کند، گفت: جمهوری اسلامی گفتمان و حرکت دیپلماتیک خود را دنبال کرد و اخیراً توانست در دادگاه بین المللی لاهه، آمریکا را محکوم کند و همین یک برد برای ایران محسوب می شود و امیدواریم با رایزنی های انجام شده، اموال بلوکه شده ایران به سمت ملت و دولت بازگردد.

وی با اشاره به کار خطرناک دولت آذربایجان تصریح کرد: در دوره ای که صهیونیست غاصب رو به افول است، دولت آذربایجان اقدام به بازگشایی سفارت این کشور در تل آویو کرده و می خواهد در فلسطین این سفارت خانه را فعال کند که نشان می دهد دولت آذربایجان هم به سمت افول حرکت می کند و این کارشان خطرناک است.

به گفته امام جمعه رشت، بسیاری از کشورهای عربی از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به جایی نرسیدند و متوجه این امر شدند لذا هر دولتی که بخواهد در سرزمین اشغالی سفارتخانه فعال کند از دشمنان امت اسلام است.

امام جمعه رشت با اشاره به اختصاص یارانه به برخی محصولات کشاورزی بیان کرد: محصول برنج از این یارانه محروم بود از طرفی محصولات کشاورزی استان مانند جو و برنج در دست کشاورز مانده و این مسئله باعث نگرانی کشاورزان ما شده لذا مسؤولان چاره اندیشی کنند تا محصولاتی که از سال گذشته در دست کشاورزان مانده خریداری شود و جلوی ورود دلالان به این عرصه را هم بگیرند.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه حجاب ضرورت دین و کشف حجاب حرام شرعی و سیاسی است، افزود: کسی که کشف حجاب می کند در حقیقت مقابله با قرآن و مبارزه با جمهوری اسلامی کرده و بداند هر ۲ بخش، مجازات دارد.

فلاحتی با اشاره به تأکیدات خبر انقلاب در باب اهمیت حجاب خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر ضرورت و اهمیت حجاب اسلامی به برنامه دشمن اشاره کردند و فرمودند دشمن با برنامه جلو آمده و ما نیز بایستی با برنامه حرکت کنیم.

به گفته امام جمعه رشت، بسیاری از افراد هنوز نمی دانند که با کشف حجاب، در دام دشمنان انقلاب و اسلام افتاده اند و اگر بدانند که دشمن شادکن شده اند شاید دیگر مرتکب چنین خطاهایی نشوند.

فلاحتی با تأکید بر اینکه خانوادها و شوهران نسبت به مسائل حجاب حساسیت بیشتری داشته باشند، افزود: خانواده های مسلمان پشتیبان مسؤولان نظام و کشور باشند تا نظام با بهره گیری از شیوه های مناسب به طوری که باعث سوء استفاده دشمن نشود، بساط بی عفتی و کشف حجاب ها را جمع کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان