Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

به چه شرطی چیپس و نوشابه بخوریم؟

۱۴۰۲/۰۲/۰۵ ۲۲:۵۹ | چاپ کد خبر: 84698 |

گیلانیان |مردم علاقمند مصرف چیپس سیب زمینی و نوشابه هستند. به همین دلیل شرکت‌های استاندارد تولید کننده این تنقلات طبق نظر متخصصان معتقدند که باید نمک، چربی و شکر کمتری داشته باشند.

تنقلاتی همچون چیپس و نوشیدنی مانند نوشابه مضراتی دارند که انکار ناپذیر است، اما می‌توان از آسیب‌های آن‌ها به سلامتی کاست.

مردم علاقمند مصرف چیپس سیب زمینی و نوشابه هستند. به همین دلیل شرکت‌های استاندارد تولید کننده این تنقلات طبق نظر متخصصان معتقدند که باید نمک، چربی و شکر کمتری داشته باشند.

همچنین مصرف کنندگان این محصولات باید میزان چربی، شکر و نمک را در سایر غذا‌های خود کاهش دهند.

هر چند سال‌ها است، شرکت‌هایی می‌کوشند تا از ریشه‌های غذا‌های ناسالم خود عبور کند و تجارت خود را به سمت هوموس، ماست، چیپس سبزیجات و میوه و آجیل سوق دهند، اما منکر مضرات تنقلات تولیدی فعلی خود نیستند.

به هر حال قرار دادن این تنقلات در وعده‌های اصلی خصوصا برای افراد در سنین رشد جایگزین مناسبی نخواهد و در موارد حاد عوارضی همچون سوء تغذیه به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد می‌شود از عادت به خوردن این تنقلات خودداری شود و هنگام مصرف شان در میان وعده سعی شود سایر خوراکی‌ها را کم چرب و کم قندتر انتخاب کرد تا حداقل ضرر به سلامتی مان وارد شود.

 
منبع: باشگاه خبرنگاران

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان