Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان |معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: احداث کامل جاده کلاچای، رحیم آباد به قزوین 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و هم اکنون از سمت گیلان مشکل زیست محیطی وجود ندارد، لذا مقرر شد این بخش از راه تعریض و نوسازی شود.

خیرالله خادمی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه تکمیل این جاده یکی ازخواسته‌های مردم منطقه طی چند سال اخیر است، اظهار کرد: سه استان گیلان،  مازندران و قزوین دارای ظرفیت‌های ترانزیتی و کشاورزی بسیار خوبی هستند که اتصال این سه استان از این مسیر به اشتغال پایدار و رشد اقتصادی منطقه کمک می‌کند.

وی در حاشیه بازدید از جاده کلاچای، رحیم آباد، قزوین با اشاره به تردد خودرو در جاده‌های فرعی و روستایی این منطقه اظهار کرد: احداث ۱۵۳ کیلومتر از این جاده به صورت یک جاده اصلی مواصلاتی مورد درخواست مردم بوده و در بودجه هم برای آن اعتباری در نظر گرفته شده است.

خادمی با تاکید بر بهسازی جاده در بخش استان‌های مازندان و قزوین، بیان کرد: در حوزه استان مازندران جاده در حد یک جاده دسترسی بوده و ۳۵ کیلومتر آن خاکی است که باید عملیات بهسازی بر روی آن انجام شود.

وی ردیف مالی در نظر گرفته شده برای احداث جاده را  از ردیف‌های بودجه‌ای ناچیز دانست و تصریح کرد: متناسب با میزان بودجه تخصیص داده شده، عملیات اجرایی احداث این جاده انجام می‌شود، ولی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه درخواست دارم اعتبارات بیشتری را در این خصوص در نظر بگیرند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت جاده الموت به تنکابن گفت: طول این مسیر هم ۱۶۰ کیلومتر بوده و مسیر ۶۲ کیلومتری در محدوده استان قزوین امسال به بهره برداری می‌رسد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان