Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : مهندس غلامعلی جعفرزاده عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در گفتگوی اختصاصی با وبگاه حامیان پیشرفت و توسعه گیلان ضمن بیان شفاف نظرات خود به پرسش های " گیلانیان" به عنوان نامزدی که بیشترین اقبال جلب رای اعتماد مردم شهرستان رشت ، برای ورود به خانه ملت را دارد پاسخ گفت ، در ادامه بخوانید :

در عرصه انتخابات حاضر شدید ؟

بله ، وقتی رسما کار انتخاباتی را آغاز کردم اصلا با خدای خودم حرف انتخاباتی نزدم و تصمیم گرفتم حقایق را بگویم، اصلا نگاه نکردم که چه کسی از حرف من خوشش می آید و چه کسی بدش می آید، من با ضرس قاطع به عنوان کسی که 24 سال در گیلان، حداقل با 9 استاندار کار کرده ام ، فکر می کنم تنها کسی هستم که به اذعان صاحبنظران :

 1 – برنامه مدون ، منظم و جامعی ارائه کرده ام .

2 -  اعلام نموده ام که حاضرم واقعا برای استانم کار بکنم .

نمی گویم اینجا کن فیکون می شود ، شق القمر می شود ، هیچکس نمی تواند چنین کاری بکند ، چون درآمد ، مخارج ، مصارف مشخص است ، به سهم خود اگر مردم به بنده اعتماد کنند تلاش می کنم جهش خوبی انجام دهیم و از این وضعیت نجات پیدا کنیم اما می دانم تا ایدهآل ها خیلی فاصله داریم .

 حضورتان در میان مردم شهر و روستا چگونه است  و  عمده مشکلات و خواسته هایشان چیست ؟

من سعی کرده ام به تمام روستاها بروم ، صبح هم خشکبیجار بودم ، هیچ واهمه ای هم ندارم مردم حرف بزنند یا اعتراض بکنند ما باید فضائی را ایجاد بکنیم مردم حرف شان را بزنند و تخلیه بشوند .

اما نیازهای مردم ، این روزها ابتدائی ترین مسئله کشاورزان (کود) است؛ مردم کود سیاه ندارند ، گازوئیل ندارند ، سم ندارند ، تسطیح اراضی انجام نشده ، ماشین آلات کشاورزی در اختیاراشان قرار نگرفته است و جالب اینجاست که هیچکس هم پاسخگو نیست ، در بخش صنعت هم با بی تدبیری و مشکلات عدیده داستان همین است .

در خصوص معضل اصلی گیلان یعنی بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی چه باید کرد ؟

 معتقدم در شأن ما نیست که نرخ سوم بیکاری کشور را داشته باشیم . ما باید نیروهای کاردان و فرهیخته استان را جمع و از فکر شان استفاده بکنیم در وضعیت کنونی در این بخش با خلاء مواجه ایم فرایند های تصمیم سازی ما دچار اشکال است ، عموما مسئولان ما فی البدایه تصمیم می گیرند و عمل می کنند ، ما به مجموعه مشاورانی نیازمندیم که بتوانند برای " پیشرفت و توسعه گیلان"  فکر بدهند نه مثل این اتاق های فکری که این روزها آنهم تبلیغاتی و ناکارآمد شده است بماند که بخشی از این معظلات هم به خاطر مجموعه مدیران غیر بومی ای است که به کار گرفته اند .

برخی معتقدند شما به ویژه در بحث مدیریت شعار بومی گرایی می دهید و شاید این خود نوعی استراتژی تبلیغاتی باشد ؟

 استراتژی تبلیغاتی برای سوء استفاده یا جلب رای مردم ، خیر ، نیست اما شعار تبلیغاتی برآمده از نیاز گیلان ، بله ، هست ، من معتقد به لزوم بومی گرائی ام .

من می گویم برای تصدی منصبی مشخص  وقتی در گیلان فرد یا افراد شایسته ای از جمیع جهات داریم چه ضرورتی دارد مدیر از بیرون وارد کنیم ؟ مدیران وارداتی می آیند سر سفره ما می نشیند ، بعضا هم به مردم ما توهین می کنند و کارائی هم ندارند ، عموما هم کارنامه شان نا موفق است حال که چنین است چرا استعدادهای استان خودمان را پرورش ندهیم و از آنان حمایت نکنیم ؟

این روز ها دهان به دهان می چرخد که آقای جعفرزاده درباره مدیریت ارشد استان انتقاد های تندی مطرح می کند ، آیا گمان نمی کنید اینگونه نطق ها جایگاه نماینده عالی دولت را در گیلان تضعیف می کند ؟

 خیر ، اصلا بحث تضعیف مطرح نیست ما دستان خادمان واقعی را می بوسیم اما همیشه این انتقاد را به همه دولت ها داشتیم که چرا برای گیلان استاندار صفر کیلومتر می آورند ؟ استانداری بیاورند که در جاهای دیگر کار کرده باشد ، تجاربش را برای این استان بیاورد تا گیلان بدل به یک کارگاه آموزشی نشود که بخواهند مدیریت را با روش سعی و خطا یاد بگیرند .

من با همه احترامی که برای شخص ایشان قائلم انصافا ایشان را در حد و اندازه استان گیلان نمی دانم

شاید استاندار باشد اما برای استان هایی نه مثل استان ما آنهم با این درجه فرهیختگی ، حالا ایشان آمده کارنامه موفقی هم که ارائه نکرده است ؛ ما بعد از استان های فارس و البرز رتبه سوم نرخ بیکاری کشور را کسب کرده ایم و این آماری است که خود دولت اعلام می کند ، 16.8 درصد ! این نرخ بیکاری برای گیلان پس از انقلاب سابقه نداشته و رکورد شکسته است  فقط معضل بیکاری نیست ، در حوزه های دیگر هم ما دچار مشکل هستیم.

مدیر ارشد استان ، به عنوان یک استاندار ، جمع کننده استان است . آیا این استاندار توانسته اینگونه عمل کند؟

متاسفانه گزارشات شفاف به مردم نمی رسد ! معتقدیم در هزینه ها اصراف دارد می شود ؛ ریخت و پاش ها در ادارات و سازمان ها زیاد است ؛ فاصله بین مردم و مسئولین در استان گیلان زیاد شده است متولی و ساماندهنده این امور کیست ؟ آیا غیر از استاندار است ؟

جهت انتقادی و سوالات ما به سمت مسئولین به ویژه مسئول ارشد استان است کار ما این است ؛ اما متأسفانه می بینم که به شدت گارد گرفته اند ! ما هم حرف ها و نظراتمان را مستند به آمار و ارقام می گوییم و پرسش هایی طرح می کنیم ولی متاسفانه تا کنون هیچ پاسخ منطقی ای از جانب متولی امر نشنیده ایم !

دیشب در جضور جمع کثیری از مردم رشت ، دوستانه به آقای استاندار پیشنهاد استعفا دادم حال می خواهد استعفا بدهد می خواهد ندهد

دیدم امروز خیلی جو سازی کرده اند که فلان می کنیم و بهمان ! حالا این را به همه مسئولینی که ناتوان هستند می گوییم ، معیار و شاخص ما باید مردم باشند ، شما ببینید استقبال مردم از شما و عملکردتان چگونه است؛من بیست و یک روز کار و پنج سخنرانی کردم ، نقطه نظراتم را مستدل  شفاف و صمیمانه با مخاطبانم در میان گذاشتم ، مردم هم اعتماد کرده و 48 هزار رأی پاک به من دادند

در بین خواص گیلان نجواهایی به گوش می رسید مبنی بر اینکه دو تن از نمایندگان دور هشتم مجلس شورای اسلامی لیست های چند ده نفره ای به مدیریت ارشد استان جهت به کار گماری در پست های مختلف داده اند شما در این خصوص اطلاعی دارید ؟ 

به نظر من هر کس باید پاسخگوی عمل خودش باشد و روز پاسخگویی هم خواهد رسید اما همین آقایان تا دیروز همه جا عنوان می کردند که ما استاندار قبلی را عوض کردیم و استاندار فعلی را آوردیم و این حرف را به صورت یک برگ برنده و یک امتیاز برای خود عنوان می کردند ! بعد ایشان آمد و کارایی نداشت در نتیجه مردم ابراز نارضایتی کردند الآن این مسئولیت را به گردن نمی گیرند .

در خصوص انتصاباتی هم که انجام شده ، در بخشداران ، فرمانداران ، مسئولیت های مختلف در استانداری و استان نشان می دهد ، بلی ، ظاهرا اینها سهمیه هائی داشتند .

این نگرانی فی نفسه وجود دارد که شما نیز در صورتیکه نماینده شوید چنین کنید به خصوص وقتی که تعداد آرای شما بالا هم باشد ؟

 مطمئن باشید خود من این کار را یک کار خیلی سخیف می دانم . یعنی در آینده نخواهید دید من در عزل و نصب ها نظر بدهم یا ورود بکنم اما نظارت خواهم کرد چون حتی ما در خصوص به کارگیری نیروی بومی هم باید شایسته سالاری و شایسته گزینی نموده و شاخص هائی داشته باشیم . اینجوری نیست که هر کسی که بومی بود ، مدیر باشد . ما باید شاخص هائی داشته باشیم که بتوانیم پاسخ جوانان پرسشگر را بدهیم . وقتی از ما پرسیدند فلانی چرا مدیر شد ؟ بتوانیم بگوییم به خاطر مثلا این چهار ویژگی یا توانایی و سوابق است .

 ما الآن افرادی را می بینیم که به منصب هائی تکیه داده اند که نمی توان از آنان و عملکردشاندفاع کرد چون نتوانستند سازمان خودشان را جمع کنند ، کارکنان و مجموعه پرسنل شان ناراضی هستند ؛ از طرف مقابل مردم هم ناراضی هستند و من از روز اول خواهش کردم با مسببان ناراضی تراشی برخورد بشود تا به اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آسیبی نرسد .

در پایان ،  15 اردیبهشت 91 را چگونه می بینید ؟

مردم فهیم ما در دور اول بسیار گسترده شرکت کردند و من نوید می دهم که در 15 اردیبهشت نیز ، اتفاق بسیار خوبی در شهر رشت خواهد افتاد و با استقبال مردم مرحله دوم پر شورتر از مرحله اول برگذار خواهد شد و شورای محترم نگهبان نیز همچون گذشته چشم تیزبین نظام و پاسدار آرای مردم خواهد بود

وعده دیدار ما 15 اردیبهشت پای صندوق های رای

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان