Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2
با پیگیری و تلاش های شبانه روزی مجموعه برق منطقه ای گیلان:

پروژه برقی به ارزش ۹۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید

۱۴۰۲/۰۵/۲۵ ۱۲:۰۴ | چاپ کد خبر: 84944 |

گیلانیان |بهمن داراب زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان به مناسبت روز خبرنگار و در جمع آنان رویکرد این شرکت را تعامل با خبرنگاران دانست و گفت: در روزهای بسیار گرم تابستان جاری شاهد شکسته شدن رکورد اوج مصرف برق در گیلان که با افزایش حدود 10 درصدی نسبت به سال گذشته به 2268 مگاوات رسیده است ، هستیم.

داراب زاده در خصوص تلاش های این شرکت برای توسعه زیر ساخت های تامین و تولید برق و پیشی گرفتن از نیاز روز گیلان گفت : یکی از مهمترین پروژه‌های زیر بنایی و از بزرگترین پست‌های انتقال برق استان گیلان به لحاظ میزان سرمایه‌گذاری، پروژه پست ۲۳۰/۶۳ کیلو ولت غرب رشت است که توسط در شرکت برق منطقه ای گیلان، با تکنولوژی روز دنیا در حال احداث می باشد.

 مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان ادامه داد : به علت استفاده از تکنولوژی GIS در این پست، مقدار زمین مورد نیاز پروژه از حدود ۴۵ هزار متر مربع به یک سوم کاهش یافت که این موضوع با توجه به اهمیت بالای زمین در استان و گران بودن آن همچنین در راستای حفظ منابع طبیعی و زمین‌های شالیزاری بسیار حایز اهمیت است.

داراب زاده گفت: این پروژه با هدف افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه انتقال شهر رشت با پیگیری و تلاش های شبانه روزی فرزندان شما در برق منطقه ای گیلان به بهره برداری خواهد رسید و در آینده، پست‌های فوق توزیع گلسار، شهید قلی پور، شهید طالقانی، سلیمانداراب، پست‌های آتی الاحداث رشتیان و نقره دشت، کیشستان و صومعه سرای ۳ از این پست تغذیه خواهند نمود.

وی افزود: این پست علاوه بر شهر رشت، در افزایش ضریب اطمینان بهره برداری از شبکه فوق توزیع شهرهای فومن، صومعه سرا و انزلی نیز نقش بسیار مهم و موثری خواهد داشت.

بهمن داراب زاه مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در پایان گفت: عملیات اجرایی پروژه پست ۲۳۰/۶۳ کیلوولت غرب رشت در سال ۱۳۹۸ شروع شد و تاکنون حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می‌شود این پروژه در نیمه دوم سال جاری به بهره برداری برسد.

گفتنی است: میزان سرمایه‌گذاری در پروژه مذکور ، حدود ۴۳۸ میلیارد تومان و ارزش روز پروژه مذکور بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان