Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2
دریادار تنگسیری:

می خواهیم در هندسه نظم جدید جهانی تأثیرگذار شویم

۱۴۰۲/۰۶/۰۶ ۱۴:۲۸ | چاپ کد خبر: 84957 |

گیلانیان | فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اگر ما می‌خواهیم در هندسه نظم جدید جهانی تأثیرگذار شویم، باید در اقیانوس‌ها و دریاها حضور مسلط داشته باشیم و به فضل الهی ملت و مملکت اسلامی از این حضور بهره‌مند شوند.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در  پنجمین جلسه شورای سیاستگذاری همایش ملی فرصت‌ها و تهدیدهای نوپدید دریایی در دانشگاه امام خامنه‌ای رشت با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر موضوع دریا و حضور موثر و هوشمندانه، فرصت‌ساز و قدرت‌آفرین در آن تاکید دارند، اظهار داشت: حضرت آقا فرموده‌اند در دریاها پیش بروید و آب‌های دوردست را درنوردید و دیدتان را بلند کنید و اگر ما بتوانیم این کار را انجام بدهیم،  افراد بعد از ما می‌توانند از فرصت‌های آن استفاده کنند.

دبیر همایش ملی فرصت ها و تهدیدهای نوپدید دریایی در همین زمینه افزود: ما در دریا اصطلاحی به عنوان سیادت دریایی داریم به این معنا که هر کسی در دریا حضور داشته باشد همان جا حاکم است.

سردار تنگسیری با اشاره به اهمیت راهبردی دریا تصریح کرد: هیچ موردی را نمی‌توان در نیروی زمینی و هوافضا یافت که در نیروی دریایی وجود نداشته باشد. شما مثلاً می‌گویید تانک، من می‌گویم تانک، آبراه است.

وی افزود: هر آنچه که شما در سلاح فکر می‌کنید در نیروی دریایی وجود دارد و اگر ما می‌خواهیم در هندسه نظم جدید جهانی تأثیرگذار شویم، باید در اقیانوس‌ها و دریاها حضور مسلط داشته باشیم و به فضل الهی ملت و مملکت اسلامی از این حضور بهره‌مند شوند.

گفتنی است؛ همایش ملی فرصت‌ها و تهدیدهای نوپدید دریایی به همت نیروی دریایی سپاه و با مشارکت دانشگاه های معتبر کشور، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با دریا در تاریخ 17 و 18 آبان 1402 در دانشگاه دریایی امام خامنه ای(مدظله العالی) برگزار می شود و علاقمندان تا 15 مهرماه می‌توانند مقالات خودشان را از طریق پایگاه اینترنتی همایش به نشانی emotconf1402.ir ارسال کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان