Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2
مدیرکل امور استان های منابع طبیعی و آبخیزداری کشور:

تغییرات اقلیمی چالش اصلی امروز کشور است

۱۴۰۲/۰۶/۱۲ ۲۳:۳۹ | چاپ کد خبر: 84969 |

گیلانیان | مدیرکل امور استان‌های منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای کنترل فرسایش خاک گفت: تغییرات اقلیمی چالش اصلی امروز کشور است.

سید حسین میرعماد پیش از ظهر یکشنبه در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل منابع طبیعی گیلان اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع و مردم داری سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مردم داری راز موفقیت یک مدیر است، افزود: رویکرد دولت سیزدهم مردم محوری است و این رویه باید در لایه‌های مدیریتی پیاده سازی شود.

مدیرکل امور استان‌های منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به تغییرات اقلیمی در کشور و گیلان بیان کرد: تغییرات اقلیمی چالش اصلی امروز کشور است که باید برای مقابله آن برنامه ریزی صورت گیرد.

میرعماد با بیان اینکه مدیریت منابع آبی مورد تاکید است، گفت: مدیریت مصرف آب در کشور یک مطالبه جدی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت منابع آبی باید علمی و دانشگاهی پایه باشد، افزود: کاشت نهال در عرصه‌های مختلف ضمن جلوگیری از فرسایش خاک منجر به مدیریت منابع آبی می‌شود.

مدیرکل امور. استان‌های منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه کنترل فرسایش خاک یک اولویت جدی است، گفت: فرسایش خاک در عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی با اجرای طرح‌های آبخیزداری و جنگل کاری کنترل شود.

میرعماد با اشاره به اهمیت طرح کاشت یک میلیارد درخت، بیان کرد: اجرای مو به موی طرح کاشت یک میلیارد درخت در منابع طبیعی دنبال می‌شود و در این راستا سایر ارگان‌ها هم باید پیش قدم و همراه باشند.

وی با اشاره نقش اثرگذار مردم در عرصه مختلف، افزود: مشارکت دادن مردم در طرح‌های ملی بویژه کاشت نهال اثرگذار است.

مدیرکل امور استان‌های منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به اهمیت پارک‌های جنگلی استان گیلان، بیان کرد: مدیریت پارک‌های جنگلی گیلان به افراد توانمند و کاردان سپرده شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان