Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

رهاسازی ۱۹۳ میلیون بچه ماهی در گیلان

۱۴۰۲/۰۶/۱۳ ۲۱:۲۴ | چاپ کد خبر: 84971 |

گیلانیان |مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به رتبه نخست گیلان در ذخایر ماهیان استخوانی گفت: از ۱۹۳ میلیون بچه ماهیان رهاسازی شده ۲ میلیون ماهیان خاویاری پنج گرمی است که یک میلیون بیشتر از پارسال است.

کوروش خلیلی مدیر کل شیلات گیلان عصر امروز در حاشیه بازدید از نوار ساحلی این استان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۹۰ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در رودخانه‌های منتهی به دریای خزر رهاسازی شدند، اظهار کرد: بر اساس آمار تا به این لحظه ۱۹۳ میلیون بچه ماهیان استخوانی و غضروفی در رودخانه‌های منتهی به خزر رهاسازی شدند که از این مقدار ۹۰ درصد از این بچه ماهیان از نوع سفید و بقیه انواع ماهیان استخوانی، کفال، سیم، سوف و ماهیان غضروفی بوده است. 

وی با تأکید بر لزوم توجه به حفظ ذخایر ماهیان در دریای خزر گفت:  از ۱۹۳ میلیون بچه ماهیان رهاسازی شده ۲ میلیون ماهیان خاویاری پنج گرمی است که یک میلیون بیشتر از پارسال است.

مدیرکل شیلات استان گیلان با اشاره به نزدیک شدن روز‌های پایانی رهاسازی بچه ماهیان استخوان، تصریح کرد:  آلودگی رودخانه‌ها، صید بی رویه و کاهش سطح آب رودخانه‌ها و تالاب‌های استان از دلایل کاهش ذخایر ماهیان دریای خزر است که شیلات گیلان با روش تکثیرمصنوعی در حال بازسازی ذخایر ماهیان دریای خزراست.

  خلیلی از وجود سه مرکز تکثیر و بازسازی ماهیان استخوانی و خاویاری در دریای خزر خبر داد و گفت:  گیلان در تولید بچه ماهی و رها سازی ماهیان استخوانی و خاویاری در دریای خزر، مقام نخست کشور را دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان