Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

آغاز صید ماهی در مناطق غربی استان

۱۴۰۲/۰۶/۲۰ ۲۱:۰۷ | چاپ کد خبر: 84980 |

گیلانیان |مدیرکل شیلات گیلان از آغاز صید ماهی در مناطق غربی استان خبر داد و گفت: یکی از دلایل آغاز صید ماهی در مناطق غربی استان شرایط جوی نامناسب در فصل زمستان در این مناطق است.

کوروش خلیلی عصر امروز در نشست با خبرنگاران در سالن جلسات این اداره کل با بیان اینکه صید ماهی استخوانی و سفید در دریای خزر آغاز شده است، اظهار کرد: از امروز ۲۰ شهریور پنج پره صیادی در شهرستان‌های آستارا و تالش فعالیت صید و صیادی خود را در دریای خزر شروع کردند. 

وی با تأکید بر تصویب آغاز صید ماهی زودهنگام در برخی از مناطق گیلان افزود: بر اساس مصوبات کمیته مدیریت صید، فصل صید در مناطق غربی گیلان در شهرستان‌های تالش و آستارا یک‌ماه زودتر از سایر نقاط گیلان آغاز شد.

مدیرکل شیلات گیلان یکی از دلایل آغاز صید ماهی در مناطق غربی استان را شرایط جوی دانست و بیان کرد: همواره در فصل زمستان و سرمای هوا در نقاط غربی استان، روزهای زیادی صید ماهی در این مناطق امکان‌پذیر نیست، لذا آغاز صید در پره‌ها با هدف برقراری عدالت بین صیادان انجام شده است. 

خلیلی از وجود بیش از چهار هزار صیاد در گیلان خبر داد و گفت: این تعداد صیاد در قالب ۵۰ شرکت تعاونی پره به مدت ۶ ماه در ۳۰۰ کیلومتر آب‌های ساحلی این استان به فعالیت صیادی مشغول هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان