Monday، 02 October 2023 | دوشنبه، 10 مهر 1402
1 2

گیلانیان | رییس سازمان آتش نشانی رشت گفت:  یکی از شایع‌ترین آتش سوزی‌ها بی احتیاطی در حین ایزوگام است.

شهرام مومنی در جمع خبرنگاران با اشاره به آتش سوزی یک خانه در رشت هنگام انجام ایزوگام با بیان اینکه احتمال سرایت آتش بواسطه مجاورت محل آتش سوزی با آپارتمان ۴ طبقه و خانه ویلایی وجود داشت، اظهار کرد:  تیم عملیات آتش نشانان از ۳ طرف نسبت به مهار آتش اقدام کردند.

وی ضمن تاکید بر مهار آتش سوزی و تخلیه دود از آپارتمان همجوار، افزود: این آتش سوزی لحظاتی پس از پایان کار ایزوگام پشت بام منزل مسکونی رخ داد که با توجه به وجود چوب، کاه، چوب خیزران در پشت بام و عدم توجه به خنک سازی کامل ایزوگام به جهت پیشگیری از آتش سوزی، موجبات بروز این حادثه فراهم شد.

مومنی با بیان اینکه این حوادث همیشه بواسطه بی احتیاطی رخ میدهد و شاهد خسارات مالی زیادی هستیم، گفت:قطعا با پیگیری اخبار آتش نشانان؛   یکی از شایع ترین آتش سوزی ها بی احتیاطی در حین ایزوگام بوده چرا که بواسطه قابل اشتعال بودن ایزوگام که تشکیل شده از مواد نفتی است.

وی تصریح کرد: آتش قادر است به سرعت پیشروی و خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد از این رو توصیه می شود در حین کار حتما ضمن رعایت نکات ایمنی یک دستگاه خاموش کننده و یا منبع آب (شیلنگ آب) در دسترس داشته تا به محض بروز آتش سوزی حدالمقدور تا رسیدن تیم های آتش نشانی مانع پیشروی آتش شوید یا تا پایان خنک شدن کار ایزوگام در محل ایزوگام شده بمانید و از خنک بودن ایزوگام اطمینان حاصل کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان