Monday، 02 October 2023 | دوشنبه، 10 مهر 1402
1 2
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر:

خسارت سیل در آستارا ناشی از عدم رعایت حریم رودخانه ها است

۱۴۰۲/۰۶/۲۸ ۱۹:۱۸ | چاپ کد خبر: 84995 |

گیلانیان | رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: خسارت‌ وارد شده به خانه‌ها و مغازه‌ها در آستارا به دلیل بی توجهی به نکات ایمنی در ساخت و سازها و عدم رعایت حریم رودخانه‌ها بوده است.

بابک محمودی ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده آستارا در جمع رسانه‌ها اظهار کرد: با اطلاع رسانی به موقعی که توسط سازمان هواشناسی صورت گرفت و اقدامات به موقعی که در استان شکل گرفت آمادگی‌هایی که از قبل انجام و به نوعی پیش بینی‌هایی شده بود، لایروبی‌های بسیار خوبی از سطح رودخانه‌ها انجام شده بود، حادثه‌ای که می‌توانست شدیدتر باشد کنترل شد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اینکه میزان حجم بارندگی طی چند ساعت بی سابقه بوده است، افزود: با همراهی همه دستگاه‌ها با کمترین آسیب و بدون کوچک‌ترین تلفات انسانی پشت سر گذاشته شد؛ لکه‌هایی از آبگرفتگی در شهرها و روستاها وجود دارد که عوامل مربوطه در حال رسیدگی هستند و تا پایان امروز تقریباً می‌توان گفت فردی نیست که دچار آسیبی دیدگی شده باشد خدماتی از امداد دریافت نکرده باشد.

وی خوشبختانه در بحران سیل اخیر خوشبختانه خسارت‌های جانی نداشته‌ایم، ادامه داد: و خسارت‌های مالی این سیل نیز در دست بررسی است و امیدواریم به سرعت رفع شود.

محمودی با بیان اینکه این اتفاقات و حوادث و بعضی خسارت‌هایی هم که ایجاد شد، ناشی از عدم توجه به نکات ایمنی در ساخت و ساز بوده است، افزود: خانه‌ها و مغازه‌های خسارت دیده متأسفانه در حاشیه رودخانه‌ها و در کنار بستر رودخانه بنا شده بود و این آسیبی هم که امروز وارد شده عمدتاً ناشی از عدم رعایت حریم رودخانه‌ها بوده که امیدواریم از این پس شاهد این موضوعات نباشیم.

وی با اشاره به اعزام ۱۲ تیم از استان‌های اردبیل و تهران برای تقویت امدادرسانی بیان کرد: ۲ گروه بالگردی هم در منطقه حضور دارند که در صورت نیاز از طریق هوایی بتوانند تجهیزات و امکاناتی که مورد نیاز است ارسال شود.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در پایان تصریح کرد: تا کنون حادثه بزرگی رخ نداده و به صورت لکه‌هایی است که به طور کامل پوشش داده شده و تا پایان امروز عملیات امداد و نجات به طور کامل انجام می‌شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان