Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

عذرخواهی رسمی اژه ای از مردم منطقه

۱۴۰۲/۱۱/۰۴ ۲۰:۵۵ | چاپ کد خبر: 85276 |

گیلانیان |رئیس قوه قضاییه که در بیست و نهمین سفر استانی خود به استان بوشهر سفر کرده، با حضور در جمع مردم عسلویه، دستور محیط زیستی جالب توجهی صادر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جریان سفر به منطقه عسلویه، در دیدار با اقشار مختلف مردم این شهرستان و در آیین واگذاری اسناد رسمی ۴ شهر و ۱۰ روستا به نمایندگان حدود ۵ هزار خانوار این منطقه گفت: حدود سه دهه پیش به منطقه عسلویه سفر کرده بودم و امروز پس از سه دهه، شاهد پیشرفت زیاد رخ داده در این منطقه بودم؛ این پیشرفت، مرهون اقدامات مردم و مسئولان‌امر و نتیجه وحدت میان مردم منطقه و امنیت حاکم بر آن است.

وی با اشاره به رفع مشکل صدور اسناد برای اراضی و املاک مردم عسلویه گفت: امروز من عذرخواه مردم عسلویه هستم چرا که معتقدم مشکل اسناد اراضی و املاک آن‌ها باید زودتر مرتفع می‌شد؛ ما خدمتگزار و منت‌کش مردم هستیم و دغدغه و مشکل آنها، دغدغه و مشکل ماست.

اژه‌ای در ادامه با اشاره به مشکلات زیست‌محیطی در منطقه عسلویه به مسئولان قضایی استان بوشهر دستور داد نسبت به شناسایی دستگاه‌ها و بنگاه‌های آلاینده‌ای که در عسلویه مستقر هستند و از پرداخت عوارض این آلایندگی سرباز می‌زنند، اقدام کنند و در چارچوب قانون با این دستگاه‌ها و بنگاه‌ها برخورد مقتضی را به عمل آورند.

وی در این باره گفت: مسئولان استان بوشهر، در نخستین گام، مسئول مربوطه در سازمان محیط زیست را به منطقه عسلویه بیاورند تا او دستگاه‌ها و تجهیزات سنجش آلودگی را در این منطقه مستقر سازد و چنانچه آلایندگی بالای منطقه محرز شد، اقدامات عاجلی را ترتیب دهد.

رئیس دستگاه قضا افزود: طبق قانون بخشی از درآمد بنگاه‌های اقتصادی اعم از نفتی و پتروشیمی که در منطقه عسلویه مستقر هستند باید در همین منطقه و استان بوشهر هزینه شود؛ مسئولان ذیربط باید در این خصوص مورد سؤال قرار گیرند و چنانچه فرد یا دستگاهی، قانون را در این زمینه اجرا نکرده، نباید در مقابل او کوتاه آمد.

وی در ادامه گفت: برای اشتغال مردم بومی در منطقه عسلویه وعده‌هایی از ناحیه دولت‌های مختلف داده شده است لذا استاندار بوشهر باید این موضوع را از مقامات مربوطه مطالبه کند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به مشکل مهم دیگری در منطقه اشاره کرد و گفت: امروز مساله آب در اولویت است، لذا باید پروژه‌های مرتبط با توسعه منابع آبی در استان بوشهر و منطقه عسلویه و به طور کلی در سراسر کشور در اولویت قرار گیرند.

وی ادامه داد: ما از دریا و منافع و منابع دریایی استفاده بهینه نمی‌کنیم؛ باید موانع استفاده بهینه مردم از دریا برطرف شود و به محیط زیست دریایی توجه ویژه شود است؛ اگر حریم ساحل در منطقه عسلویه اشغال شده باید برای رفع این مسئله نیز تدابیر و تمهیدات لازم اتخاذ گردد.

پایان بخش سخنان قاضی‌القضات هم صدور دستوری قضایی خطاب به رئیس کل دادگستری بوشهر بود: با عنایت به سه ماه شریف و بزرگ رجب، شعبان و رمضان و در پیش بودن ایام الله دهه فجر و عید نوروز، نسبت به فراهم آوردن مقدمات آزادی زندانیان واجد شرایط اقدامات مقتضی را ترتیب دهید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان